Rezultate te kerkimit per termin: +Komandimit

Total: 820
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:50.897Z

Nishani i kthen Kuvendit ligjin për autoritetet e komandimit të FA

Presidenti  Bujar Nishani dekreton kthimin për rishqyrtim në Kuvend të Ligjit 64/2014 Për pushtetet dhe autoritetet e drejtimit e të komandimit të Forcave të Armatosura të Republikës së Shqipërisë. Sipas një njoftimi zyrtar në faqen e Presidencës, dekreti është në mbështetje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:01.569Z

Mbaron afati i komandimit, Prokuroria e Durrësit në kolaps

17/03/2010 Shumë dosje mbeten pa analizuar. Bujar Sheshi: Nuk shkoj prej 2 ditësh në Durrës TIRANE- Prokuroria e rrethit të Durrësit prej tre ditësh po qëndron pa drejtues, çka ka sjellë edhe mosanalizimin dhe funksionimin e rregullt të këtij organi. Përveç dosjeve që dërgohen në g

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:57.365Z

Diskutohet ne parlament ligji Per pushtetet dhe autoritetet e drejtimit e te komandimit te Forcave te Armatosura

0 brbr SSSAbrASS brbrMazhoranca dhe opozita diskutojne ne seance e sotme plenare ndryshimet ne ligjin Per pushtetet dhe autoritetet e drejtimit e te komandimit te Forcave te Armatosura te Republikes se Shqiperise pasi Gjykata Kushtetuese hodhi poshte disa prej neneve te nismes se qeverise qe kishin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:15.100Z

Komanda e Ushtrise Kushtetuesja rrezon ndryshimet ligjore te Qeverise

Gjykata Kushtetuese ka vendosur sot qe te rrezoje si antikushtetues ligjin e mazhorances per te ndryshuar disa pika te ligjit per Forcat e Armatosurabr br Vendimi i Kushtetueses u shpall pasi sot ajo shqyrtoi ceshtjen me pale kerkuese Presidentin e Republikes dhe subjekte te Interesuara Kuvendi dh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:57.333Z

Inagurohet salla e re operative e Policisë së Tiranës, ja risitë që sjell

Në ambjentet e Drejtorisë së Policisë Tiranë u inaugurua sot Salla e re Operative e Komandimit. Përmes teknologjisë dhe stafit të përgatitur, kjo Sallë bën koordinimin në kohë reale të Komisariateve me Policinë Rrugore (në raste aksidentesh), me shërbimin e Shqiponjave (në rast

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:01.563Z

Prokuroria e Durrësit në kaos, përfundon komandimi i drejtuesit

Afati Prokuroria e Durrësit është në kaos, pasi drejtuesit të saj, Bujar Sheshit, i komanduar pas shkarkimit të Arjan Ndojës, i ka përfunduar komandimi. Burime nga akuza qendrore thanë se Sheshit i ka mbaruar 4-mujori i komandimit dhe prej më se një muaji Prokuroria e Durrësit është e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:32.248Z

Luan Rama: Paradoksi në FA, shefi i Shtabit me gradë më të ulët se vartësi

Nënkryetari i LSI, Luan Rama përmes një postimi në faqen e vet në facebook ka denoncuar atë që e cilëson një paradoks në Forcat e Armatosura shqiptare ku sipas tij shefi i Shtabit të Ushtrisë është me gradë më të ulët nga vartësit e tij. Paradokse me autoritetet e komandimit në F

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama