Rezultate te kerkimit per termin: +Kombtar

Total: 771
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:06.302Z

Minipanair artizanësh pranë Muzeut Historik Kombtar

Shqipëria ka shpalosur pasuritë e veta etnografike dhe natyrore në një minipanair artizanësh dhe fermeresh pranë Muzeut Historik Kombtar në muajin e bashkëpunimit së bashku për Evropën. Pirografia nga Shkodra Diana Kroni dhe organizatori Dodë Marinaj nga fshati Kqir i rrethit të Pukës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.842Z

Burri i gruas sime n Teatrin Kombtar

Burri i gruas sime, nj komedi nga Miro Gavran, realizuar n sken nga Kastriot ipi , do t shfaqet n skenn e vogl n Teatrin Kombtar, kt fundjav, si nj bashkpunim i Institutit Shqiptaro- Europian dhe Teatrit Kombtar. Interpretojn n kt komedi Vangjel Toe, Mehdi Malkaj, Rajmonda Bulku, me skenog

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:38.746Z

Zgjedhjet n PD/ Kuvendi Kombtar mblidhet n Qershor, shkrihen postet e sekretarve

Partia Demokratike do t zhvilloj Kuvendin Kombtar pr zgjedhjen e strukturave drejtuese n muajin Qershor. Burime nga partia m e madhe e opozits shprehen pr “TEMA se n baz t nj udhzimi t Kryetarit Lulzim Basha sht vendosur mbajtja e Kuvendit Kombtar, i cili do t zgjedh edhe Kshillin Kombtar n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.843Z

"Gjysmhna dhe Shqiponja" dhe zgjimi i identitetit kombtar shqiptar

Shtpia botuese "Bota Shqiptare" s fundmi ka hedhur n qarkullim librin "Gjysmhna dhe Shqiponja" t historianit George Garych. Gjykuar nga kndvshtrimi osman, Shqiponja dhe Gjysmhna, trajton zgjimin e identitetit kombtar shqiptar nga fundi i shek 19-t deri n shprthimin e Lufts

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.845Z

Arsimi kombtar dhe vendi i shkollave private

Arsimi kombtar dhe vendi i shkollave private Elementi m i rndsishm pr tupjes prbrse e standarteve arsimore me vndet e Bashkimit Europian sht gjuha e huaj dhe shkencat kompjuterike. Pr kt domosdoshmri tani jan ndrgjegjsuar t gjith: Qeveria,Ministria e Arsimit,prindrit dhe vet nxnsit e student

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.733Z

PD në fund të prillit mbledh Këshillin Kombëtar

Skema e re, PD shton një sekretar politik. Ndryshime në sekretariat dhe kryesinë e partisë N fund t muajit prill, PD-ja do t mbledh Kshillin Kombtar pr zgjedhjet e reja n sekretariatin dhe kryesin e partis. N 19-vjetorin e themelimit t PD-s, demokratt mblodhn kuvendin e nnt ko

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.197Z

Ish-të përndjekurit, nderim bashkëpunëtorëve të Mithat Frashërit

Partia e Ballit Kombtar Demokrat dhe Instituti i t Prndjekurve Politik organizuan nj ceremoni festive pr nder t veprs s Said Demnerit, me rastin e 90-vjetorit t tij t lindjes. Said Demneri sht nj nga themeluesit e Partis s Ballit Kombtar dhe nj nga bashkpuntort e ngusht i Mithat

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama