Rezultate te kerkimit per termin: +Kombtares +Shqiptare

Total: 43
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:39.363Z

Plus, DigitAlb e Union Bank sponsorët e Kombëtares shqiptare

Prezantimi Pr her t par n histori, kuqezinjt do t ken mbshtetje “Made in Albania” Vetm pak or prpara nisjes s Kombtares shqiptare drejt Rumanis, pr ndeshjen e par eliminatore n Grupin D, Federata Shqiptare e Futbollit ka prezantuar sponsort e ekipit kuqezi pr kt edicion. Fakti interesan

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:43.298Z

Lorik Cana anetar nderi i Fondacionit te Femijeve Shqiptare ”Domenick Scaglione”

Arben Shemili Te djelen me dt.18 nentor, kapiteni i ekipit te Marsejes dhe lojtar i kombtares se shqiperise, Lorik Cana ishte i ftuar ne vilen 31, nga Fondacioni i Femijeve Shqiptare "Domenick Scaglione". Presidentja e ketij fondacioni, zonja Liri Berisha, e cila eshte bashkeshortja e kryeministri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.917Z

Kuzhe dhe FSHF, Ok Harbuzit, por pengesat vijnë nga FIFA

Fantazisti Federata ka nisur punn pr procesin e ndrlikuar t pajisjes s 24-vjearit me pasaportn shqiptare Trajneri Josip Kuzhe dhe Federata Shqiptare e Futbollit kan dhn plqimin pr afrimin e Labinot Harbuzit n Kombtaren shqiptare. Mesfushori ofensiv ka shprehur dshirn pr t’u prfaqsuar me fanel

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:29.325Z

Kombëtarja shqiptare humbje të turpshme edhe kësaj rradhe

Kombëtarja e futbollit e ka mbyllur edhe këtë edicion kualifikues në mënyrën e shëmtuar të zakonshme. Në Suedi mori një humbje 4-1. Opinioni sportiv, tifozët dhe të gjithë shqiptarët ishin pregatitur për të paktën një barazim. Por optimizmi para çdo ndeshjeje e sidomos pas k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:49.045Z

Njihuni me futbollisten më seksi shqiptare

Shkodranja tetëmbëdhjetëvjeçare Paula Jaku luan për klubin "Juban-Danja" nga qyteti i saj. Ajo gjithashtu është pjesë e Kombtares së Shqipërisë U-19. Paula luan mesfushore në qendër. Ajo tregon se edhe kush i pëlqen nga futbolli në botë. "Futbolli i femrave nëpër botë është zhv

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:51.222Z

Seria A hap dyert për shqiptarët Hyka e Bakaj

Pas t hershmve t viteve ’40-’50 si Naim Kryeziu (Roma e Napoli) dhe Riza Lushta (Bari, Juventus, Napoli, Siena) edhe eksodit post-’90 si Erjon Bogdanit (Rexhina, Verona, Kievos, Siena Salernitana), Igli Tare (Breshia, Lacio), Evin Skela (Askoli), Edgar Canit (Palermo), Sajmir Ujkan

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.344Z

Baric, edhe dy vjet me kuqezinjt

Oto Baric do t jet trajneri i kombtares shqiptare edhe pr dy vitet e ardhshme. Trajneri kroat sht takuar rreth ors 11 n Durrs me presidentin e FSHF-s Duka dhe pas nj diskutimi kan arritur nj marrveshje q t dy palt e kan quajtur pozitive. Ende nuk jant ditura detaje t ktij akordi, megjithat duket se

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama