Rezultate te kerkimit per termin: +Komb

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:15.313Z

KOMB

Rubrika/Në gjuhën tonë të bukur shqip Do gazeta po na bëjnë çorbë, shkruan Flora Deda. Jo "kombi shqiptar", jo "kombi kosovar". Ç'duan që na ngatërrojnë, a nuk jemi të tërë një komb shqiptar? 1.Mendoj se kjo "ngatërresë" ka prapavijë politike, për të cilën jam shprehur shu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:22.522Z

Mavraj: Një komb, një kombëtare

Mbrojt137si kosovar, Mërgim Mavraj është i mendimit se duhet të ekzistojë vetëm një kombëtare, ajo e Shqipërisë. Qendërmbrojtësi nga Istogu që luan tek Gruether Furth la thënë se ne jemi një komb dhe kemi dy ngjyra. &qu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:36.203Z

Lorik Cana: Një komb, një kombëtare

Kapiteni i ekipit kombëtar të futbollit, Lorik Cana në një konferencë për shtyp nga Durrësi, aty ku është akomoduar ekipi përfaqësues për ndeshjen miqësore përballë Maltës shprehet se duhet të ketë vetëm n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:36.522Z

Nje komb dy kombetare

Ilir YZEIRI - Kjo javë që lamë pas shenjoi një ngjarje që do të mbahet mend përgjithmonë në memorien kolektive dhe do të kujtohet si pohimi i parë i pranisë së shtetit të Kosovës edhe në teatrin e futbollit ndërkomb

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:10.323Z

Një komb, pa një stadium kombëtar..!

Para pak vitesh, u duk se një diell po lindte për futbollin, kur pas ardhjes së Platinisë, ish-kreu i qeverisë dhe ai i federatës, sikur ranë dakord dhe vendosën të ishte dhuratë për shqiptarët në ditën e 100-vjetorit të Pava

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:14.474Z

E duan flamurin kombëtar

Në shkurt të vitin 2008, kur është shpallur pavarësia e Kosovës, Kuvendi dhe institucionet tjera për flamurin, stemën dhe himnin e Kosovës, qenë pajtuar që të mos jenë një-etnike, por më shumë të përmbajnë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:36.453Z

Një komb, dy kombëtare

Ilir Yzeiri Kjo javë që lamë pas shenjoi një ngjarje që do të mbahet mend përgjithmonë në memorien kolektive dhe do të kujtohet si pohimi i parë i pranisë së shtetit të Kosovës edhe në teatrin e futbollit ndërkombëtar me trupën e saj profesioniste. Ndeshja miqësore Kosovë-Haiti

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama