Rezultate te kerkimit per termin: +Kombet

Meta: total 1000 / total_found 7965 / time 0.004 / keyword[0] kombet / docs[0] 7965 / hits[0] 9663 /
Gjenerali me ushtrinë kundër qeverisë, mund të derdhen lumenjë gjaku në Libi (VIDEO)
  • 2019-04-07

Gjenerali me ushtrinë kundër qeverisë, mund të derdhen lumenjë gjaku në Libi (VIDEO)

Libia rrezikon të përballet me një përplasje të madhe ushtarake mes dy fraksioneve pas rrëzimit të Gadafit në vitin 2011. Gjenerali Haftar, i mbështetur nga Egjipti dhe Emiratet e Bashkuara Arabe është duke shkuar me forcat e tij në drejtim të Perëndimit ku ndodhet qeveria e njohur nga

Rrëzimi i avionit në Etiopi, zbulohen mesazhet e fundit të pilotit
  • 2019-03-16

Rrëzimi i avionit në Etiopi, zbulohen mesazhet e fundit të pilotit

Piloti i aeroplanit etiopian, i cili u rrëzua duke vrarë 157 pasagjerët në bord, i kërkoi kontrollit të trafikut ajror që të ulej në tokë, minuta para tragjedisë. Yared Getachew, kapiteni i Boeing 737 Max 8, iu dha leja për t’u kthyer në bazë pasi kishte probleme me kontrollin e

Tragjedia me 157 viktima, Boeing pezullon 737 Max: Ulim në tokë 371 avionë!
  • 2019-03-14

Tragjedia me 157 viktima, Boeing pezullon 737 Max: Ulim në tokë 371 avionë!

Gjigandi amerikan i prodhimit të mjeteve fluturuese, Boeing ka vendosur që të ulë në tokë të gjithë flotën globale të avionëve 737 Max pas tragjedisë ajrore me 157 viktima në Etiopi. Vendimi i Boeing vjen pasi hetuesit kanë zbuluar prova të reja në vendin e rrëzimit të fatkeqit avi

8 Marsi, urimi i Ramës për dy gratë e jetës së tij!
  • 2019-03-08

8 Marsi, urimi i Ramës për dy gratë e jetës së tij!

Kryeministri Edi Rama e ka nisur mëngjesin e këtij 8 Marsi, me një urim special për të gjitha vajzat dhe gratë. Por këtë urim ai e ka bërë nëpërmjet një fotografie, me dy gratë më të rëndësishme në jetën e tij. Njëra është nëna Aneta dhe tjetra bashkëshortja dhe nëna e djal

Letrat e Geraldinës për Mustafa Krujën: Mbreti është optimist!
  • 2019-03-05

Letrat e Geraldinës për Mustafa Krujën: Mbreti është optimist!

Mbreti Zog dhe Mustafa Kruja ish kryeministër i Shqipërisë, kanë vijuar komunikimin e tyre mbi çështjen shqiptare dhe gjatë mërgimit. Ekziston një korrespodence e gjatë letrash, që janë nënshkruar nga Mbretëresha Geraldinë, që tregojnë ruajtjen e raporteve dhe në mërgim. Më posht

Armë gjermane në Jemen, por qeveria nuk ka informacion!
  • 2019-02-27

Armë gjermane në Jemen, por qeveria nuk ka informacion!

Armët gjermane kanë luajtur në Jemen një rol shumë më të madh se sa ka qenë e ditur deri tani. Këtë e zbuloi një ekip gazetarësh me pjesëmarrjen edhe të Deutsche Welles. Qeveria gjermane thotë se nuk ka pasur njohuri për këtë. Një konvoj ushtarak lëviz ngadalë në një rrugë me

No Pic available
  • 2019-02-26

Holanda kap mat pijanecin Kim Jong-un, i sekuestron 90 mijë shishe vodka

Doganierët holandezë kanë sekuestruar në portin e Roterdamit një ngarkesë me rreth 90,000 shishe me vodkë ruse, pas dyshimeve se ato do të kontrabandoheshin në Korenë e Veriut. Ndalesa e kësaj ngarkese vjen në kuadër të sanksioneve që Kombet e Bashkuara kanë vendosur ndaj shtetit kom