Rezultate te kerkimit per termin: +Kombi

Meta: total 1000 / total_found 8022 / time 0.004 / keyword[0] kombi / docs[0] 8022 / hits[0] 10819 /
No Pic available
  • 2017-06-13

Panamaja braktis Tajvanin, vendos marrëdhënie diplomatike me Kinën

Panama ka ndërprerë marrëdhëniet e gjata diplomatike me Tajvanin dhe në vend të saj ka vendosur marrëdhënie me Kinën. Qeveria tha se më në fund u bind se ka “vetëm një Kinë” dhe Tajvanin e konsideron si pjesë të saj. Nga ana e tij Tajvani, shprehu “zemërimin dhe ke

No Pic available
  • 2017-06-12

Një dorëshkrim për Shqipërinë në Vatikan

Në Bibliotekën Apostolike të Vatikanit gjendet një dorëshkrim italisht (Barb.lat.5361) i Antonio Brunit nga Ulqini, me titull « Del Bellerbegato della Romania, dAntonio Bruno da Dolcigno » (Mbi bejlerbejllëkun e Rumelisë, nga Antonio Bruno prej Ulqini) i shkruar andej nga gjysma e dytë e s

No Pic available
  • 2017-06-11

Sheshi Skënderbej, Rama: Ambicia jonë për Tiranën fitoi, mirënjohje Veliajt

Plot 100 vite nga krijimi, sheshi Skënderbej, vendi simbol i shqiptarëve ka marrë një pamje krejtësisht të re. Përmes një ceremonie të veçantë, Bashkia e Tiranës hapi sot pasdite sheshin Skënderbej, i cili do të jetë tërësisht në dispozicion vetëm të këmbësorëve. Për të ndje

No Pic available
  • 2017-06-10

Ikonat e nazizmit mbijetojnë ende në Shqipëri?!

Nga Armand Plaka Mos u shqetësoni, nuk është ndonjë analizë, e as ndonjë koment që mund të atakojë ngjarjet e politikës së ditës, brenda e jashtë vendit, e ndoshta nuk do e meritonte të përbënte madje edhe asnjë ngacmim për të shkruar qoftë edhe dy radhë në një postim në Face

No Pic available
  • 2017-06-10

10 vite nga vizita e Bush, Basha: Si kryeministër do forcoj lidhjet me SHBA

Më 10 qershor 2007, në Shqipëri erdhi për vizitë Presidenti i Shteteve të Amerikës, George W. Bush. Në vizitën historike të një presidenti amerikan, Bush do të jepte dy lajmeve të rëndësishme për shqiptarët, anëtarësimin e Shqipërisë në NATO dhe pavarësinë e Kosovës. Kreu i

No Pic available
  • 2017-06-04

Premtimi i Idrizit: 100 mijë vende pune dhe treg të përbashkët mbarëshqiptar

Partia Drejtësi Integrim dhe Unitet ka prezantuar programin elektoral, ku në fokus të tij janë çështja kombëtare, çështja e shqiptarëve të Çamërisë, zhvillimi ekonomik i vendit dhe punësimi. Në prezantimin e programit, kryetari i PDIU-së Shpëtim Idrizi, u shpreh se vizioni i progra

Flamuri i shpërfytyruar në Kalanë e Shkodrës dhe rrethimi nga malazezët
  • 2017-06-02

Flamuri i shpërfytyruar në Kalanë e Shkodrës dhe rrethimi nga malazezët

Auron Tare i njohur për lidhjen e tij me trashëgiminë kulturore ka reaguar ashpër pas një vizite që ka bërë në Kalanë e Shkodrës. Sipas një postimi në rrjetin social në Facebook, flamuri që valëvitet në kala është kinez. Fund Maji 2017. Në Kalanë e Shkodrës valëvitet flamuri i