Rezultate te kerkimit per termin: +Kombit

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:59.396Z

“Rruga e Kombit”, aset i kombit shqiptar

29-09-2013 / Gazeta 55 Ministri i Transportit dhe Infrastrukturës, Edmond HaxhinastoMinistri i Transportit dhe Infrastrukturës, Edmond Haxhinasto e ka cilësuar si një aset të kombit shqiptar “Rrugën e Kombit”. Këtë deklaratë ministri Hax

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:59.446Z

Haxhinasto: “Rruga e Kombit”, aset i kombit shqiptar

29-09-2013 / Gazeta 55 Ministri i Transportit dhe Infrastrukturës, Edmond Haxhinasto Ministri i Transportit dhe Infrastrukturës, Edmond Haxhinasto e ka cilësuar si një aset të kombit shqiptar “Rrugën e Kombit”. Këtë deklaratë ministri Ha

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:51.448Z

Udha e Kombit po i shërben Kombit

17-12-2011 / Nga Rexhep Shahu Kjo është një e vërtetë që mund të verifikohet dhe mund ta verifikojë kush të dojë. Atyre që nuk duan ta besojnë dhe as ta verifikojnë, nuk kemi çfarë t’u bëjmë.Askush asn

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:17.190Z

Rreth kombit kosovar

Nga Shkëlzen Maliqi Zbuluesit dhe promovuesit e ‘kombit kosovar’ nisen nga nje keqperkthim, ose perkthim preferencial te reduktuar te nocioneve perendimore te fjaleve ‘nation’ dhe ‘nationality’, me gjithe reduktimin e koncepteve percjellese te ketyre dy fjaleve.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:51.449Z

A po i sherben kombit Rruga e Kombit

Mustafa Nano - Ia mban kujt të bëjë ndonjë arsyetim kritik lidhur me atë që quhet Rruga e Kombit? Mund të flisni edhe kundër vetë kombit, por jo kundër Rrugës së Kombit. Bëjeni, po të doni, por aty për aty do t&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:18.483Z

Braçe: Pisi i kombit sulmon Partizanin, Nderin e Kombit. E ke gabim Sali

Erjon Braçe deputeti socialist, një tifoz i thekur i ekipit të Partizanit, dhe kur ka rënë në ligën amatore, nuk ia fal Berishës sulmin ndaj këtij ekipi. Ai e cilëson si pis të kombit, për sulmet që i bën ekipit që është nderi I kombit, dhe për këtë ai nënvizon se shqiptarët

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:06.605Z

Për Kryekëngën e Kombit

Në shenj të nderimit të 100-vjetorit të pavarësisë së shtetit shqiptar, më 29 nëntor (sot) Kinemaja ABC-1 shfaq premierën e filmit dokumentar "Kryekënga e Kombit: 100 Vjet me Himnin e Flamurit”. Me financimin e DigitAlb dhe Qendrës Kombëtare Kinematografike, në Tiranë, dokumentar

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama