Rezultate te kerkimit per termin: +Komentet

Meta: total 1000 / total_found 9872 / time 0.005 / keyword[0] komentet / docs[0] 9872 / hits[0] 11136 /
No Pic available
  • 2017-06-27

Basha hesht për rezultatin, Ristani mbetet jashtë parlamentit

Rezultati i zgjedhjeve të 25 qershorit e ka vënë në heshtje selinë e Partisë Demokratike. Kryetari i PD-së Luzim Basha ka ndjekur nga zyra e tij numërimin e fletëve të votimit, teksa ka kërkuar nga komisionerët që të mos bien pre e presioneve por të numërojnë cdo votë. Përsa i pë

Janë numëruar 95% e kutive: PS 74 mandate, PD 43, LSI 19, PDIU 3, PSD 1
  • 2017-06-27

Janë numëruar 95% e kutive: PS 74 mandate, PD 43, LSI 19, PDIU 3, PSD 1

Tashmë janë numëruar 95. 52% e votave dhe projeksioni i konfigurimit si do të jetë parlamenti është shumë e qartë. PS numëron deri tani 74 mandate, kundrejt PD me 43 mandate. LSI deri tani numeron 19 mandate, PDIU 3 mandate dhe PSD 1 mandat.   KQZ përmes kreut të saj, Klemend Z

No Pic available
  • 2017-06-25

Topalli voton në Shkodër, i lutet Zotit për Shqipërinë dhe shqiptarët

Ka qenë e kursyer në komentet politike, ish-kryetarja e Kuvendit Jozefina Topalli, teksa ka votuar në një nga qendrat e votimit në Shkodër. Teksa uroi besimtarët myslimanë për Fiter Bajramin sëbashku me emigrantët e kthyer në vendlindje për këtë festë, Topalli pati dhe një lutje: Lu

No Pic available
  • 2017-06-23

Erdogan dhe Putin bisedë telefonike, ja për çfarë diskutojnë

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdoan, tha se energjia në marrëdhëniet ndërkombëtare nuk duhet të jetë arsye për konflikt, por një aset i veçantë për paqe, dhe se “projekti i Rrjedhës Turke është shembulli më i mirë aktual dhe simbol i asaj ku bazohet politika e jashtme të Rep

No Pic available
  • 2017-06-22

Vettingu, farsa e re e politikës .

Nga Lindita Blinishti Do ta filloj këtë shkrim duke falënderuar seriozisht politikanët që përzgjodhën vettingasit e që smë bënë pjesë të farsës politike të rradhës. U bëra pjesë e kësaj gare, që e tillë smund të jetë, vetëm për të shprehur mbështetjen time ndaj perceptimit

No Pic available
  • 2017-06-22

Britani, askush në familjen mbretërore nuk e do kurorën

Askush në Familjen Mbretërore nuk dëshiron të bëhet mbret ose mbretëreshë! Ishte ky rrëfimi i Princit Harry për një revistë amerikane, deklaratë që ka ngjallur padyshim interes. Princi 32-vjeçar foli për rolin që ai dhe vëllai i tij po luajnë në atë që ai e konsideroi si moderni

Valbona Selimllari takim me Valbonën
  • 2017-06-19

Valbona Selimllari takim me Valbonën

Ish-Missi i Shqipërisë, Valbona Selimllari ka publikuar disa fotografi në rrjetin social në Instagram gjatë një udhëtimi që ka bërë në Valbonën e Tropojës. Më në fund u takova me Valbonën, shkruajti ajo në një nga postimet e saj. Duket se ky vend i ka lënë shumë përshtypje të