Rezultate te kerkimit per termin: +Komentoni

Meta: total 1000 / total_found 11273 / time 0.004 / keyword[0] komentoni / docs[0] 11273 / hits[0] 11372 /
No Pic available
  • 2018-07-24

Dashuria dhe grindja, ja pesë mënyra për të bërë paqe

Kjo u ndodh të gjithëve: fjalët e mëdha fluturojnë dhe zënkat fillojnë. Por, të bëni paqe para se të niseni është e mundur, ja se si. Dashuria nuk është e bukur nëse nuk ka zënka: e vërtetë, por edhe qetësia nuk duhet të dëmtohet, sidomos nëse jemi gati për tu nisur dhe për

Kamp refugjatësh në Shqipëri? Deputeti i Merkel: Qeveria ka ofertë pozitive
  • 2018-06-23

Kamp refugjatësh në Shqipëri? Deputeti i Merkel: Qeveria ka ofertë pozitive

CDU i thotë PO Shqipërisë për negociatat, megjithatë pas kësaj vjen por, thotë deputeti i CDU-së, Johann Wadephul në intervistë për DW. Ai e sheh pozitive ngritjen e kampeve të refugjatëve në Shqipëri. DW: Kemi një situatë të vështirë tani për Bashkimin Europian. Në këtë kont

Heidegger: Veç një zot mund tna shpëtoj
  • 2017-12-29

Heidegger: Veç një zot mund tna shpëtoj

Më 23 shtator të vitit 1966 Rudolf Austein dhe Georg Wolff nga gazeta Der Spiegel, realizuan një intervistë me filozofin e shquar gjerman Martin Heidegger. Me këtë rast, Heidegger insistoi që kjo intervistë të mos publikohej në të gjallë të tij. Kështu, ajo u publikua dhjetë vjet më

Rrëfimi i Dukës: Rikandidimi? Vetëm Zoti mund të thotë mjaft!
  • 2017-12-24

Rrëfimi i Dukës: Rikandidimi? Vetëm Zoti mund të thotë mjaft!

Armand Duka në një rrëfim 360 gradë përballë gazetares së Supersport, Vilma Masha. Gjatë intervistës së tij, presidentit të FSHF-së foli për çështjet më të nxehta të futbollit shqiptar, për ecurinë e tij gjatë 2017-ës, për krijimin e Ligës Profesioniste dhe dhe sigurisht për

Pas arrestimit të të dashurit të së bijës, reagon ashpër nëna e Viola Spiros, ja se çfarë shkruan   
  • 2017-11-27

Pas arrestimit të të dashurit të së bijës, reagon ashpër nëna e Viola Spiros, ja se çfarë shkruan  

I dashuri i moderatores Viola Spiro, Valentin Selaj është ndaluar nga shteti italian për trafik ndërkombëtar droge. Në një status në Facebook ka reaguar edhe nëna e Violës, Brunilda. Po ashtu edhe vetë prezantuesja duke parë situatën ka bllokuar komentet në Instagramin e sa

JENA GZU, O JENA GZU
  • 2017-11-23

JENA GZU, O JENA GZU

Fadil LEPAJA Nastradin, hajt pash nderën, na rrej diçka hijshëm,- lutet populli i gatshëm me u përkund në qyfyret e tij, dhe pa përtuar fare Nastradini  e fillon fushatën… Diku dasmë, e diku mort! Diku me tupan e diku me gotën e mbushur plot, me lot, para vetes. Dikush duke kënduar

Ska azil, ambasadorja gjermane, Suzanna Schütz: Dy rrugët që të sigurojnë punësimin në Gjermani
  • 2017-11-17

Ska azil, ambasadorja gjermane, Suzanna Schütz: Dy rrugët që të sigurojnë punësimin në Gjermani

  Shqiptarët që shkojnë për azil në Gjermani kanë shanse thuajse zero për të përfituar. Ka një rrugë ligjore përmes së cilës çdo person mund të shkojë në Gjermani e të integrohet atje. Sigurimi i një kontrate pune dhe marrja e një vize në Ambasadën Gjermanë në