Rezultate te kerkimit per termin: +Komisari

Meta: total 1000 / total_found 1135 / time 0.000 / keyword[0] komisari / docs[0] 1135 / hits[0] 1506 /
Antoneta Papapavli, historia e një aktoreje (Foto)
  • 2019-02-22

Antoneta Papapavli, historia e një aktoreje (Foto)

Në historinë e kinematografisë e teatrit shqip, emri i Antoneta Papapavlit do të kujtohet për karakteret e spikatura plot temperament, që sot janë pjesë e rëndësishme e historisë së artit të shtatë në vend. E lindur më 17 shkurt 1938 në Përmet, ajo kreu studimet e larta në degën

Kur xhirohej filmi Komisari i Dritës
  • 2019-01-10

Kur xhirohej filmi Komisari i Dritës

Çlirimi e gjeti Shqipërinë në padije dhe injorancë. Mbi 85 e popullsisë ishte analfabete. Luftëtari i brigadave partizane, Dritan Shkaba, ngarkohet me detyrë që të hapë shkolla në fshatrat e Mirditës krahinë malore në Shqipërinë e veriut. Mësuesi i ri duhet që krahas penës të sh

No Pic available
  • 2018-12-31

Porositi vrasjen e ish-komisarit Cuku, arrestohet Bledar Jambelli

Arrestohet në Athinë porositësi i vrasjes së ish-komisarit Artan Cuku. Bledar Jambelli ka rënë në prangat e interpolit grek. Jambelli fshihej me dy emra, pasi njihej edhe si Rikardo Muho, 38 vjeç, lindur në Fier. Ai porositi vrasjen e Cukut në prill të 2017-ës, ngjarje kjo e ndodhur në

Bledar Jambelli e kishte shkruar emrin e Cukut në muret e qelisë
  • 2018-12-31

Bledar Jambelli e kishte shkruar emrin e Cukut në muret e qelisë

Kur komisari Artan Cuku erdhi në krye të detyrës në qytetin e Vlorës kërkoi rihapjen e dosjeve të vjetra, ku krimet ende nuk kishin një autor. Në listë ishte edhe Bledar Jambelli. Në vitin 2012, Bledar Jambelli u arrestua për vrasjen e Amarildo Delajt dhe operacioni u drejtua nga vetë A

Në katër vite, 25 të rrëmbyer. Dosjet mbipopullojnë Krimet e Rënda (EMRA)
  • 2018-12-04

Në katër vite, 25 të rrëmbyer. Dosjet mbipopullojnë Krimet e Rënda (EMRA)

Për katër vitet e fundit, Prokuroria e Krimeve të Rënda ka hetuar rrëmbimin e 25 personave të zhdukur në mënyrë të çuditshme dhe pa asnjë gjurmë. Dosjet janë referuar nga prokuroritë e rretheve pas elementeve shtesë, dëshmive dhe këqyrjes së mjaft kamerave që i ka bindur hetuesit

No Pic available
  • 2018-11-19

Ndërron jetë në moshën 75-vjeçare aktori i njohur Sulejman Dibra

Aktori i mirënjohur Sulejman Dibra është ndarë nga jeta në moshën 75-vjeçare pas një ataku kardiak. Sulejman Dibra ka lindur më 9 shtator të vitit 1943 në qytetin e Shkodrës. Ai ka mbaruar studimet në Shkollën e Lartë për Aktor Aleksandër Mojsiu në Tiranë dhe karrierën e nisi në

Itali, shqiptari ishte fshehur brenda në dyshek për ti shpëtuar arrestimit
  • 2018-11-02

Itali, shqiptari ishte fshehur brenda në dyshek për ti shpëtuar arrestimit

Dy shqiptarë kanë  janë arrestuar nga  policia italiane për vjedhje.  Keqbërësit u kapën nga patrulla në momentin që kishin planifikuar për të vjedhur dy banesa të tjera. I pari që u arrestua ishte Refael Bibaj, 27  vjeç dhe tjetër Alfred Lleshi 24 vjeç. Përpara disa ditësh gru