Rezultate te kerkimit per termin: +Komisioneri

Meta: total 1000 / total_found 7759 / time 0.003 / keyword[0] komisioneri / docs[0] 7759 / hits[0] 12051 /
No Pic available
  • 2017-06-26

Tensioni në Vlorë arrin kulmin, përplasje fizike PS-LSI para qendrës së numërimit (Video)

Përplasje fizike mes PS dhe LSI në Vlorë pak para nisjes së numërimit të votave. Shkak për këtë përplasje është bërë moslejimi i 3 kutive të votimit të një fshati në Vlorë nga kandidatët e LSI-së. Sipas raportimit të mediave Shezai Rrokaj nga radhët e LSI-së ka kërkuar verif

No Pic available
  • 2017-06-26

Mogherini dhe Hahn: Presim gjetjet për akuzat e blerjes së votave

Përfaqësuesja e lartë e BE, Federica Mogherini dhe komisioneri Johannes Hahn në një deklaratë të përbashkët në lidhje me zgjedhjet në Shqipëri thonë se presion gjetjet e vëzhguesve ndërkombëtarë për akuzën e blerjes së votës. Dy zyrtarët e lartë thanë se zgjedhjet përgjithë

No Pic available
  • 2017-06-25

Votimi nis normalisht, probleme të vogla, në Himarë hyjnë 1 mijë emigrantë

Në të gjithë territorin e Republikës sot (25 qershor 2017) po zhvillohen zgjedhjet për Kuvendin e Shqipërisë. Zyrtarisht qendrat e votimit janë hapur në orën 07:00 dhe do të mbyllen në 19:00. Problemet e vogla Në Kavajë, ne qendren e votimit 2185, vëzhguesit nuk kanë karta identiteti

Incident i vogël në Fier/ Shikoni videon
  • 2017-06-25

Incident i vogël në Fier/ Shikoni videon

Në Fier një incident është shënuar në QV 29 99 e KZAZ 58 në shkollën “Anton Xoxa” . Komisioneri i LSI-së pretendonte se nuk lejohej të hynte në qendrën e votimit. Në këtë moment ka ndërhyrë deputeti i LSI-së Robert Bitri. Pas 20 minutave situata është zgjidhur dhe ka

Votohet edhe në qarqe, probleme sporadike
  • 2017-06-25

Votohet edhe në qarqe, probleme sporadike

Procesi i votimit po zhvillohet edhe në qarqet e vendit. Nga të dhënat e fundit rezulton se në Korçë nuk ka patur asnjë problem. Ndërkohë, rreth 3 mijë persona, kryesisht emigrantë që kthehen për të votuar, kanë hyrë në vend përmes pikës së kalimit të Kapshticës. Në fshatin Sh

No Pic available
  • 2017-06-25

Disa incidente në Durrës, në një QV kërkohet të anulohet votimi

Gazetari i Ora News Leonidha Musaj informon për incidente të vogla në disa QV të Durrësit. Ndërkohë në një QV është ndërprerë votimi. Në lagjen nr 8 të qytetit të Durrësit, është ndërprerë procesi i votimit. Komisioneri i PD-së ka tjetër emër në listë e tjetër është para

Votohet, raportohen incidente të vogla. Mbledhja e parë e KQZ
  • 2017-06-25

Votohet, raportohen incidente të vogla. Mbledhja e parë e KQZ

Në të gjithë territorin e Republikës sot (25 qershor 2017) po zhvillohen zgjedhjet për Kuvendin e Shqipërisë. Zyrtarisht qendrat e votimit janë hapur në orën 07:00 dhe do të mbyllen në 19:00. Me përjashtim të problemeve të vogla procesi i votimit ka nisur normalisht. Kryeministri Edi