Rezultate te kerkimit per termin: +Komisioneri

Meta: total 1000 / total_found 7961 / time 0.003 / keyword[0] komisioneri / docs[0] 7961 / hits[0] 12341 /
Komisioneri Publik ankimon vendimin për Donika Prelën
  • 2019-04-10

Komisioneri Publik ankimon vendimin për Donika Prelën

Institucioni i Komisionerëve Publik, institucion i pavarur i Vetingut ka ankimuar sot vendimin dhënë për Donika Prelën, Drejtuesen e Prokurorisë së Krimeve të Rënda. Komisioneri Publik kërkon që vendimin për Prelën të rishikohet nga Komisioni i Posaçëm i Apelimit. Në pretendimet e K

Hahn: Në maj rekomandojmë hapjen e negociatave me Shqipërinë
  • 2019-04-02

Hahn: Në maj rekomandojmë hapjen e negociatave me Shqipërinë

Në muajin maj, Komisioni Europian do të rekomandojë hapjen e negociatave të anëtarësimit me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Deklarata u bë ditën e sotme, nga Komisioneri për Zgjerimin, Johanes Hahn, gjatë punimeve të Komitetit Parlamentar të PE për Punët e Jashtme. Takimi i sot

Kina do blejë 300 avionë Airbus pas marrëveshjes me BE
  • 2019-03-26

Kina do blejë 300 avionë Airbus pas marrëveshjes me BE

Liderët e Francës e Gjermanisë si dhe kreu i Komisionit të BE-së Jean-Claude Juncker u takuan në Paris me presidentin kinez Xi Jinping. Në fokus të axhendës së tyre është ruajtja e sistemit shumëpalësh të qeverisjes globale, e në veçanti klima dhe tregtia. Zyrtarët francezë e për

No Pic available
  • 2019-03-15

Masakër në Zelandën e Re/ Sulm terrorist në dy xhami, 49 të vdekur (VIDEO)

Dy sulme terroriste kanë ndodhur mëngjesin e sotëm në Zelandën e Re, duke shkaktuar 49 viktima. Policia në Christchurch ka gjetur disa pajisje shpërthyese të improvizuara të lidhura me automjetet pas masakrave në dy xhami. Agresori me armë hyri në xhaminë Masjid Al Noor, 10 minuta pas f

Pasuria e burrit djeg përfundimisht anëtaren e KLP, Antoneta Sevdari
  • 2019-02-28

Pasuria e burrit djeg përfundimisht anëtaren e KLP, Antoneta Sevdari

Kolegji i Posaçëm i Apelimit vendosi sot të shkarkojë nga detyra prokuroren Antoneta Sevdari, e cila është edhe anëtare e Këshillit të Lartë të Prokurorisë. Sevdari ia kishte dalë të kalonte me sukses shkallën e parë të vettingut, pasi KPK e cilësoi të pastër në tre komponentët

Drejtuesja e Prokurorisë së Apelit Korçë, skalon vettingun: Probleme me pasurinë
  • 2019-02-19

Drejtuesja e Prokurorisë së Apelit Korçë, skalon vettingun: Probleme me pasurinë

Irma Balli, drejtuesja e Prokurorisë së Apelit Korçë, nuk ka kaluar testin e Vetingut. KPK ka njoftuar sot shkarkimin e saj nga detyra. Pak kohë me parë ajo u përball me dyshime për mungesë të burimeve financiare, fshehje të pasurisë dhe shmangie të taksave. Dyshime, të cilave iu përg

Ngacmoi seksualisht 15-vjeçaren, PD: Polici ishte komisioner i PS në zgjedhje
  • 2019-02-11

Ngacmoi seksualisht 15-vjeçaren, PD: Polici ishte komisioner i PS në zgjedhje

Në një kohë kur tronditja nga skandali i përdhunimit në Kavajë, ku u abuzua për 4 muaj me një vajzë 13-vjeçare mbetet ende prezente në opinion publik, fenomeni është përsëritur sërish, por këtë herë fatmirësisht me pasoja më të lehta. Ngjarja e denoncuar sot ka ndodhur në Shko

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama