Rezultate te kerkimit per termin: +Komisionerin +Hahn

Meta: total 277 / total_found 277 / time 0.000 / keyword[0] komisionerin / docs[0] 1825 / hits[0] 2290 / keyword[1] hahn / docs[1] 1709 / hits[1] 3900 /
No Pic available
  • 2019-03-18

Kriza politike & Integrimi/ Hahn: Javë vendimtare, palët të punojnë bashkë!

Ambasadori i BE-së në Tiranë, Luigi Soreca ndodhet në Bruksel, ku po merr pjesë në Këshillin e Evropës dhe nëpërmjet një postimi në Twitter njofton se ka diskutuar me shtetet anëtare për gjendjen e zbatimit të reformave kyçe dhe situatën aktuale politike në Shqipëri. “Sëris

Hahn, i shqetësuar për tensionin në rritje qeveri-opozitë
  • 2019-02-20

Hahn, i shqetësuar për tensionin në rritje qeveri-opozitë

Pas takimeve me zyrtarë të rëndësishëm të KE-së, ministri i Jashtëm në detyrë të Shqipërisë, Gent Cakaj është akuzuar edhe me Komisionerin për Zgjerim në Bashkimin Europian, Johannes Hahn. Ky i fundit i ka shprehur diplomatit shqiptar shqetësimin në lidhje me tensionin në rritje

Cakaj takon asistenten speciale të presidentit Donald Trump (Foto)
  • 2019-02-16

Cakaj takon asistenten speciale të presidentit Donald Trump (Foto)

Ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Gent Cakaj zhvilloi takime të nivelit të lartë në Munih të Gjermanisë. Në Konferencën e Sigurisë, ai pati rast të takohet edhe me Fiona Hill, asistenten Speciale të Presidentit amerikan, Donald Trump, e cila njëkohësisht ushtron funksionin e drejtore

Pas sulmeve ndaj Shqipërisë, Mitsotakis do vizitojë minoritetin grek
  • 2018-12-20

Pas sulmeve ndaj Shqipërisë, Mitsotakis do vizitojë minoritetin grek

Pas një debati të ashpër për çështjen e minoritetit grek në Parlament, përballë kryeministrit Aleksis Tsipras gjatë diskutimit të buxhetit të parë të Greqisë pas daljes nga kriza ekonomike, lideri i opozitës helene,  Qirjakos Mitsotakis ka vendosur të zhvillojë një vizitë në Sh

MISIONI I PAMUNDUR I JOHANNES HAHN NË KOSOVË
  • 2018-12-05

MISIONI I PAMUNDUR I JOHANNES HAHN NË KOSOVË

Nga Enver BYTYÇI I pari i Kosovës, Hashim Thaçi, thirri në ndihmë Johannes Hahn përmes Mogherinit, me qëllim që ta mposhtë kundërshtarin dhe rivalin e tij, kryeministrin Haradinaj. Hahn nisi rrugëtimin e tij fillimisht direkt në Prishtinë e më pas u kthye pak nga rruga për të takuar

DREJTËSIA PENG, SHTETI NË PRAG TË RËNIES!
  • 2018-07-22

DREJTËSIA PENG, SHTETI NË PRAG TË RËNIES!

Nga: Luan RAMA Eshtë e turpshme! Eshtë skandaloze! Shqipëria anëtare e NATO-s e me shpresën varur në dyert e BE-së, në pritje të çeljes së bisedimeve për të ecur më tej ose jo, po bën reformë drejtësie, por ka mbetur pa sistem drejtësie! Ka bërë reformë kushtetuese, por me Kusht

Procesi i reformave, Meta takon euro-komisionerin Hahn
  • 2018-07-17

Procesi i reformave, Meta takon euro-komisionerin Hahn

Presidenti i Republikës,Ilir Meta priti në një takim Komisionerin Evropian për Politikën e Fqinjësisë dhe Negociatat e Zgjerimit, z. Johannes Hahn. Në vijim të vendimit të Këshillit Evropian të qershorit, Kreu i Shtetit çmoi angazhimin e menjëhershëm të Komisionerit Hahn për nxitjen