Rezultate te kerkimit per termin: +Komisionerin

Meta: total 1000 / total_found 1825 / time 0.001 / keyword[0] komisionerin / docs[0] 1825 / hits[0] 2290 /
No Pic available
  • 2019-04-04

Mund ta shkarkojmë, rektori Koni i kthehet Ramës: Sulm i paprecedentë, fajin e kanë dekanët

Pas paralajmërimeve të kryeministrit Edi Rama për shkarkim, ka reaguar ditën e sotme rektori i Universitetit të Tiranës, Mynyr Koni. Ai shkruan se sulmet dhe akuzat e shefit të qeverisë shqiptare janë të papranueshme dhe të paprecedentë. Koni i drejtohet me një pyetje të gjithë opin

No Pic available
  • 2019-03-18

Kriza politike & Integrimi/ Hahn: Javë vendimtare, palët të punojnë bashkë!

Ambasadori i BE-së në Tiranë, Luigi Soreca ndodhet në Bruksel, ku po merr pjesë në Këshillin e Evropës dhe nëpërmjet një postimi në Twitter njofton se ka diskutuar me shtetet anëtare për gjendjen e zbatimit të reformave kyçe dhe situatën aktuale politike në Shqipëri. “Sëris

Hahn, i shqetësuar për tensionin në rritje qeveri-opozitë
  • 2019-02-20

Hahn, i shqetësuar për tensionin në rritje qeveri-opozitë

Pas takimeve me zyrtarë të rëndësishëm të KE-së, ministri i Jashtëm në detyrë të Shqipërisë, Gent Cakaj është akuzuar edhe me Komisionerin për Zgjerim në Bashkimin Europian, Johannes Hahn. Ky i fundit i ka shprehur diplomatit shqiptar shqetësimin në lidhje me tensionin në rritje

Cakaj takon asistenten speciale të presidentit Donald Trump (Foto)
  • 2019-02-16

Cakaj takon asistenten speciale të presidentit Donald Trump (Foto)

Ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Gent Cakaj zhvilloi takime të nivelit të lartë në Munih të Gjermanisë. Në Konferencën e Sigurisë, ai pati rast të takohet edhe me Fiona Hill, asistenten Speciale të Presidentit amerikan, Donald Trump, e cila njëkohësisht ushtron funksionin e drejtore

No Pic available
  • 2018-12-22

OKB, kritikë Shqipërisë: Njeriu vendos vetë për identitetin e tij

Komiteti i OKB-së për eliminimin e diskriminimit racial është marrë në dhjetor me Shqipërinë. Ai vlerëson adaptimin vitin e kaluar të ligjit për mbrojtjen e minoriteteve dhe njohjen me ligj të nëntë grupeve minoritare. Komiteti i OKB-së për eliminimin e diskriminimit racial është m

Pas sulmeve ndaj Shqipërisë, Mitsotakis do vizitojë minoritetin grek
  • 2018-12-20

Pas sulmeve ndaj Shqipërisë, Mitsotakis do vizitojë minoritetin grek

Pas një debati të ashpër për çështjen e minoritetit grek në Parlament, përballë kryeministrit Aleksis Tsipras gjatë diskutimit të buxhetit të parë të Greqisë pas daljes nga kriza ekonomike, lideri i opozitës helene,  Qirjakos Mitsotakis ka vendosur të zhvillojë një vizitë në Sh

MISIONI I PAMUNDUR I JOHANNES HAHN NË KOSOVË
  • 2018-12-05

MISIONI I PAMUNDUR I JOHANNES HAHN NË KOSOVË

Nga Enver BYTYÇI I pari i Kosovës, Hashim Thaçi, thirri në ndihmë Johannes Hahn përmes Mogherinit, me qëllim që ta mposhtë kundërshtarin dhe rivalin e tij, kryeministrin Haradinaj. Hahn nisi rrugëtimin e tij fillimisht direkt në Prishtinë e më pas u kthye pak nga rruga për të takuar