Rezultate te kerkimit per termin: +Komisionet +Parlamentare

Meta: total 1000 / total_found 4297 / time 0.004 / keyword[0] komisionet / docs[0] 9111 / hits[0] 12199 / keyword[1] parlamentare / docs[1] 55799 / hits[1] 87980 /
No Pic available
  • 2017-06-22

Vettingu, farsa e re e politikës .

Nga Lindita Blinishti Do ta filloj këtë shkrim duke falënderuar seriozisht politikanët që përzgjodhën vettingasit e që smë bënë pjesë të farsës politike të rradhës. U bëra pjesë e kësaj gare, që e tillë smund të jetë, vetëm për të shprehur mbështetjen time ndaj perceptimit

No Pic available
  • 2017-06-22

Zguri për Ora News: Partitë shkelin ligjin, spropozohen komsionerët

Kur na ndajnë vetëm dy ditë nga zgjedhjet parlamentare të 25 qershorit, Komsioni Qëndor i Zgjedhjve ndodhet para vështirësive për menaxhimin e procesit, kjo për shkak të sjelljes kundër ligjit të partive poltike. Në një intevistë për Ora Neës, kryetari i KQZ-së Klement Zgui, thotë

Deputeti i Bundestagut: Pres zgjedhje më të lira e korrekte në Shqipëri
  • 2017-06-22

Deputeti i Bundestagut: Pres zgjedhje më të lira e korrekte në Shqipëri

Deputeti i Bundestagut, Thorsten Frei pret që zgjedhjet në Shqipëri të kalojnë më mirë se zgjedhjet e fundit. Për qeverinë Rama ai bën një bilanc të përzier. Për Kosovën ai sheh formim të vështirë të qeverisë. DW: Siç e dini, të dielën në Shqipëri do të zhvillohen zgjedhje

Rama-Topallit: Çfarë ke mbjellë po korr. Mos të shkojë mendja se unë e Luli flasim për ty!
  • 2017-06-18

Rama-Topallit: Çfarë ke mbjellë po korr. Mos të shkojë mendja se unë e Luli flasim për ty!

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur deputetes së PD-së Jozefina Topalli pas akuzave të saj se kandidatët par komisionet e vettingut janë të gjithë miq të tij. Rama tha se disa prej tyre nuk i njeh far, ndërsa nuk ka asnjë mik. Rama shprehu keqardhjen që Topalli e mbylli karrierën

Fiks Fare/ Deputetët e opozitës, rroga dhe dieta gjatë 90 ditëve të çadrës
  • 2017-05-29

Fiks Fare/ Deputetët e opozitës, rroga dhe dieta gjatë 90 ditëve të çadrës

Deputetët e opozitës, të cilët munguan në seancat plenare në Kuvendin e Shqipërisë prej tre muajsh, kanë marrë paga, dieta, shërbime transporti, tarifë telefonie, shpenzime qiraje. Nisur edhe nga kërkesa të shumta të qytetarëve, të cilët kërkonin nëse janë paguar apo jo deputet

Ish-shefi i CIA-s: Rusia ndërhyri paturpësisht në zgjedhje
  • 2017-05-24

Ish-shefi i CIA-s: Rusia ndërhyri paturpësisht në zgjedhje

Rusia ka ndërhyrë paturpësisht në zgjedhjet presidenciale amerikane të 2016-ës, ku fitoi Donald Trump. Kështu pohoi në një dëgjesë në komisionet parlamentare në Uashington, ish-shefi i CIA-s, John O.Brennan, duke pranuar se kishte informuar në kohën e tij presidencën dhe tetë ekspon

No Pic available
  • 2017-05-22

Sot seanca e jashtëzakonshme për Ministrat teknikë, komisionet e Vettingut

Pas arritjes së marrëveshjes Rama-Basha dhe pas publikimit të emrave të ministrave të rinj teknik, Kuvendi do të mblidhet sot në orën 18:00 në një seancë të jashtezakonshme. Në këtë seancë pritet të  shkarkohen  Ministrat aktual dhe të miratohen në vend te tyre Ministrat