Rezultate te kerkimit per termin: +Komisioni +Euriopian

Total: 2
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:58.292Z

Gjosha Pas reformes rriten shanset per Shqiperine

brbrMiratimi i ndryshimeve kushtetuese ne funksion te reformes ne drejtesi per ministren e Integrimit Klajda Gjosha ka rritur shanset qe Komisioni Euriopian te propozoje celjen e negociatave per Shqiperine Per Vizion Plus ministrja thote se miratimi i 7 ligjeve ne menyre te vecante ai per kontrolli

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:40.426Z

Komisioni Europian: Të realizohet me konsensus reforma zgjedhore dhe ajo në Drejtësi

Komision Europian ka përsëritur dhe njëherë kushtet që duhet të plotësojë Shqipëria për të përfituar liberalizimin e vizave me BE-në. Drejtori për Ballkanin Perëndimor në Komisionin Euriopian, Pierr Mirel, ka deklaruar dje, pas takimit me kryeministrin shqiptar Sali Berisha, se Shqi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:23.464Z

Balla: PS kundër listave të hapura por jo kundër numërimit elektronik

Bashkëkryetari i Komisionit për Reformës Zgjedhore, Taulant Balla tha se Partia Socialiste është kundër listave të hapura. Ai deklaroi se mazhoranca nuk ka qenë asnjëherë kundër numërimi elektronik. Komisioni i posaçëm parlamentar për reformën zgjedhore po zhvillon mbledhjen e rradhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:29.640Z

Hiqen tarifat roaming për vendet anëtare të BE

Pas një dekade debat, Komisioni Europian vendosi të çlirojë nga tarifat romaing të gjithë shfrytëzuesit e telefonisë celulare në Bashkimin Europian. Duke nisur që nesër, 15 qershor, të gjithë operatorët e rrjeteve të telefonisë celulare në Bashkimin Europian do të ndalohen të ngar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:48.544Z

Ruci: Kerkojme hetim te numerimit

“Opozita shqiptare me qëllimin e mirë për të implementuar këshillat e raportit të Komisionit Evropian, ndërmori një hap për t`i konvertuar ato, por kryeministri nuk thotë asnjë fjalë, pasi ai nuk është i gatshëm pë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.845Z

Debati mbi raportin e BE-së

Debatet nisën sot në parlament dhe qëndrimet e kundërta për raportin e Komisionit Europian ishin parlajmëruar që dje kur kryeministri foli për një dokument tejet objektiv, ndërsa opozita për suksese imagjinare. Kritikave të deputetëve socialitë të cilët iu referuan kryesisht përkufi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:22.357Z

Parashikimi: Shqipëria në BE jo para vitit 2025, Turqia kurrë

Shqipëria nuk do të anëtarësohet në Bashkimin Europian para vitit 2025 dhe shanset që kjo të ndodhë pas këtij viti janë 80 përqind. Kështu parashikon në një analizë revista e bashkimit euriopian, “Politico”. Në argumentet e analizës së titulluar “Gara e anëtarës

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama