Rezultate te kerkimit per termin: +Komisioni +Europian

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:13.104Z

Komisioni Europian: Rritja ekonomike, 2.7%

Raporti Publikoi parashikimin ekonomik të vjeshtës për vendet kandidate Komisioni Europian publikoi parashikimin ekonomik të vjeshtës për vendet anëtare dhe ato kandidate, që rezulton më pak optimist se në pranverë. Rimëkëmbja ekonomike e zonës Euro dhe e Bashkimit Europian konsiderohe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.674Z

Komisioni Europian Hetojeni vete videon

Komisioni Europian ka reaguar serish ndaj ceshtjes se hetimit te videos. Reagimi i tyre vjen pasi prokuroria shqiptare ka kerkuar asistence nga jashte per videon. Komisioni Europian ka deklaruar se Shqiperia duhet ta hetoje vete videon. Komisioni Europian nuk mund te nderhyje ne nje lloj te tille ke

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:44.954Z

Procesi zgjedhor reagon Komisioni Europian

Komisioni Europian i konsideron inkuajuese zhvillimet e proçesit zgjedhor ne Shqiperi dhe vlereson anonçimin e doreheqjes se kryeministrit Sali Berisha nga funksionet e Partise Demokratike. Permes nje deklarate per shtyp, Komisioni Europian dergon nje sinjal pozitiv per integrimin euro

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:55.664Z

Komisioni Europian kercenon Hungarine

Komisioni Europian paralajmëroi të martën Hungarinë me procedim ligjor, nëse nuk do të ndryshojë reformën e paralajmëruar për Bankën Qëndore, për mbrojtjen e të dhënave personale dhe të atyre gjyqësore. M&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:13.676Z

Komisioni Europian kercenon serish Microsoft

Komisioni Europian ka kercenuar serish me gjobe gjigandin amerikan, Microsoft. Autoritetet per ruajtjen e se drejtes se konkurences ne BE, kane nisur nje proces te ri kunder firmes, sepse ajo furnizon falas web browser-in Internet Explorer me sistemin Windows te kompjuterave. Sipas tyre,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:02.685Z

Miratohet Komisioni i ri Europian

0 brbr brbrKomisioni i ri Europian i drejtuar nga Jean 8211 Claude Juncker ka marre miratimin e te gjitha komisioneve te Parlamentit Europianbrbr brbrGjate se merkures pritet vota e miratimit te tij formal ne teresi ne seancen plenare te Parlamentit qe mbahet ne Strazburg ne menyre qe ne 1 nentor K

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.147Z

CEZ: Komisioni Europian po shqyrton konkurrencën tregtare

Përfundoi dje në Pragë procesi i kontrollit, i cili nisi më 24 nëntor. Menaxheri i CEZ-it në Shqipëri, Josef Hejsek, sqaron inspektimin e KE-së TIRANË – Kontrolli i Komisionit Europian ndaj kompanisë “CEZ” është pjesë e rregullave të monitorimit të konkurrencës në tregun e en

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama