Rezultate te kerkimit per termin: +Komisioni +Evropian

Meta: total 1000 / total_found 11237 / time 0.011 / keyword[0] komisioni / docs[0] 62104 / hits[0] 106106 / keyword[1] evropian / docs[1] 87237 / hits[1] 170867 /
No Pic available
  • 2019-04-01

Integrimi/ BE ka mbyllur derën për 5 vitet e ardhshme, Barley: Shqipëria duhet të

Dy partitë e mëdha gjermane kanë  bërë të njohur programet e tyre zgjedhore. Sa i përket Ballkanit Perëndimor që të dyja partitë janë të mendimit se ai e ka vendin në BE, kur ti ketë plotësuar kushtet e duhura. Por ato kanë qëndrime të ndryshme, sa i përket shpejtësisë së int

Kriza politike/ Njeriu i Merkel i përvishet Ramës: Edhe qeveria ka përgjegjësi!
  • 2019-03-15

Kriza politike/ Njeriu i Merkel i përvishet Ramës: Edhe qeveria ka përgjegjësi!

Ndërsa qeveria gjermane kritikon qartë opozitën e Shqipërisë për bojkotin e parlamentit, raportuesi për Shqipërinë në Komisionin e Jashtëm, Christian Schmidt mendon se edhe qeveria ka përgjegjësi për krizën. Ndërsa qeveria gjermane kritikon qartë opozitën e Shqipërisë për bojkot

No Pic available
  • 2019-03-12

Schengen/ Shqiptarë kujdes! Ja çfarë ndryshon në lëvizjen e lirë drejt BE-së

Një sistem i ri që synon të forcojë sigurinë për udhëtarët që hyjnë në zonën Shengen, të lëvizjes së lirë në BE, po integrohet nga Brukseli zyrtar. Sipas Euronews do të ndodhin ndryshime në sistemin Shengen, të cilat do të duhet ti njohin edhe shqiptarët që lëvizin pa viza n

Negociatat, ish-deputeti i PD-së jep lajmin e keq për Shqipërinë
  • 2019-02-28

Negociatat, ish-deputeti i PD-së jep lajmin e keq për Shqipërinë

Genc Pollo, tashmë ish-deputet i Partisë Demokratike, deklaroi në studion e Top Talk me gazetarin Denis Dyrnjaja se në muajin qershor nuk do të ketë vendimmarrje mbi çeljen e negociatave me Shqipërinë. Parlamenti Europian gjithmonë ka qenë pro Shqipërisë, Maqedonisë, Malit të Zi Gji

No Pic available
  • 2019-02-20

Djegia e mandateve/ DW zbulon skenarët e mundshëm pas vendimit të PD-LSI

Opozita vendos për radikalizimin e qëndrimeve. Komisioni Europian kundër vendimit të opozitës për të lënë mandatet parlamentare. Të enjten protestat e radhës. Opozita në Shqipëri kërkoi të hënën (18.02.2019) largimin e kryeministrit Edi Rama dhe zgjedhje të parakohshme parlamentar

Air Albania, deputeti i PE letër Mogerinit: A kanë shkelje ligjore këto prokurime?
  • 2019-02-14

Air Albania, deputeti i PE letër Mogerinit: A kanë shkelje ligjore këto prokurime?

Çështja e Air Albania dhe aeroporti i Vlorës është bërë një çështje sërish në Parlamentin Evropian. Deputeti i Parlamentit Evropian, Paul Ruebig, i ka dërguar sot një letër përfaqësueses së Lartë për Politikën e Jashtme e të Sigurisë të Ben Federica Mogherinit. Në letrën e

No Pic available
  • 2019-01-31

KE nxjerr faktet trishtuese, shqiptarët jetojnë në kushte mizerabël

Shqiptarët, në krahasim me evropianët, renditen ndër qytetarët e vendeve me përqindjen më të lartë për sa i përket pronësisë së shtëpive të tyre, por kanë problemet më të mëdha për sa i përket kushteve optimale që duhet të ofrojë një banesë si hapësira e mjaftueshëm, mun