Rezultate te kerkimit per termin: +Komisioni +Evropian

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:52.606Z

Inspektime nga Komisioni Evropian

26/01/2010  Pyetësori Qeveria shqiptare do të vihet në shërbim të një grupi inspektorësh nga Komisioni Evropian, për të dhënë shpjegime në lidhje me ecurinë e punës në funksion të përgjigjes së pyetësorit. Kryeministri Berisha ka bërë me dije se gjatë javëve që vijn

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.439Z

Komisioni Evropian për skandalin "Meta"

Brukseli shton presionin ndaj Shqipërisë dhe veçanërisht ndaj sistemit gjyqësor, duke kërkuar hetim te vërtetë, te thelle e rrënjësor te aferave te korrupsionit. Komisioni Evropian ka reaguar kështu menjëherë pas publikimit te videos se përgjimit Meta-Prifti, duke kërkuar hetimin e s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:43.343Z

Komisioni Evropian, hetim kompanisë CEZ

Kompania CEZ, që operon në tregun e energjisë është nën hetim nga Komisioni Evropian për shkelje të konkurrencës. Komisioni Evropian lajmëroi se në datën 24 nëntor ka kryer një kontroll në selinë qendrore të kompanisë çeke të energjisë, ÇEZ, pas dyshimeve se ajo mund të jetë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:48.632Z

Komisioni Evropian zhbllokon fondin ndaj Bullgarisë

Bruksel - Komisioni Evropian do të zhbllokojë sot ndihmën prej 150 milionë eurosh ndaj Bullgarisë. Ky fond qëndronte i bllokuar për shkak të korrupsionit të madh në shtetin anëtar të Bashkimit Evropian. Vendimi do të merret gjatë takimit ndërmjet Komisionarit të BE-së për Ndih

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:36.659Z

Komisioni Evropian pezullon ndihmat për Bullgarinë

Komisioni Evropian ka pezulluar rreth 800 milionë dollarë ndihma për Bullgarinë, pas një raporti të BE-së, ku thuhej se lufta e Sofjes kundër krimit të organizuar dhe korrupsionit në nivele të larta nuk po jep rezultate. Komisioni thotë se korrupsioni dhe parregullsitë në shpenzime j

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.861Z

Komisioni Evropian bashkon politikën

Shkolla Shqiptare e Studimeve Politike bashkon sot politikën shqiptare, Trupin Diplomatik të akredituar në Tiranë, delegacionet ndërkombëtare që operojnë në Shqipëri për të marrë pjesë në ceremoninë e dorëzimit të diplomave për vitin 2008. Në ceremoni do të marrin pjesë Preside

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.451Z

Komisioni Evropian hetim Google

Komisioni Evropian ka nisur nje hetim ndaj Google pasi disa motore te tjere kerkimi jane ankuar se kjo firme ka abuzuar me pozicionin e saj dominues. KE ka deklaruar se do te hetoje per te zbuluar nese motori prestigjoz i kerkimeve ka ulur vleren e konkurrences te sherbimeve te tjera.

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama