Rezultate te kerkimit per termin: +Komisioni +Shtetror

Total: 38
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:20.080Z

Komisioni i Sigurisë diskuton sot ligjin e SHISH-it

Komisioni i Siguris do t diskutoj sot projektligjin pr Shrbimin Informativ Shtetror. Sipas kalendarit t punimeve, sht parashikuar diskutimi i projektligjit “Pr disa shtesa dhe ndryshime n ligjin nr. 8391, dat 26.10.1998 “Pr Shrbimin Informativ Shtetror”, t ndrys

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:20.250Z

Shkurtimet në buxhet, Komisioni i Sigurisë mbështet SHISH-in

Rikthehet tek Ekonomia buxheti për këtë shërbim Buxheti pr Shrbimin Informativ Shtetror nuk duhet t shkurtohet n masn e prcaktuar n projektbuxhetin e mbrritur n Kuvend. Kt mendim ka shprehur dje Komisioni i Siguris gjat diskutimeve t ndryshimeve n buxhetin e vitit 2010. N kons

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:15.687Z

Komisioni Shtetror: Kufiri Kosovë – Mali i Zi, ku ishte më 1974 e 1988 (Foto)

Komisioni Shtetëror i Kosovës për Shënjimin dhe Mirëmbajtjen e Kufirit Shtetëror, pra edhe të atij midis Republikës së Kosovës me Malin e Zi, përmes një komunikate ka sqaruar demarkacionin e kontestuar nga parti opozitare, duke e konsiderua

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.564Z

Vendimi, të gjitha paratë e shtetit, në një bankë

T gjitha parat e institucioneve t shtetit grumbullohen n nj nank t vetme. Kshilli i Ministrave miratoi dje vendimin “Pr przgjedhjen e banks pr kryerjen e shrbimit t mbajtjes s llogarive bankare t institucioneve qendrore, institucioneve t varsis, si dhe ndrmarrjeve dhe shoqr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:39.348Z

Maqedoni, regjistrimi alarmon shqiptarët

BDI e Ali Ahmetit krkon nj mbikqyrje ndrkombtare t t gjith procesit Bashkimi Demokratik pr Integrim krkoi mbikqyrje ndrkombtare t procesit t regjistrimit t popullats s Maqedonis, i cili duhet t realizohet n fillim t 2011-s. Kjo krkes sht mbshtetur te mosbesimi i shqiptarve ndaj Entit Shtetror t Stat

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:20.370Z

Kontrolli parlamentar mbi SHISH-in, OSBE shtyn draftin

sht shtyr prsri diskutimi n Komisionin e Siguris pr ligjin e ri pr Kontrollin Parlamentar t Shrbimit t Fsheht Informativ dhe t Shrbimit t Siguris. Edhe pse ishte parashikuar dje diskutimi pr kt projektligj, burime nga komisioni pohuan pr gazetn se eksperti i OSBE-s nuk sht paraqi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.585Z

Shërbimet sekrete, Shaqiri kërkon më shumë lekë

Sistemi i përgjimeve dhe shpenzimet operative kanë rritur shpenzimet Shrbimi Informativ Shtetror krkon m shum lek nga buxheti i shtetit. Gjat raportimit t djeshm n Komisionin e Siguris Kombtare, kreu i SHISH-it, Bahri Shaqiri, kanj analiz t puns njvjeare, por edhe t shpenzimeve

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama