Rezultate te kerkimit per termin: +Komisionin +Europian

Meta: total 1000 / total_found 4832 / time 0.006 / keyword[0] komisionin / docs[0] 30592 / hits[0] 40139 / keyword[1] europian / docs[1] 75063 / hits[1] 146285 /
No Pic available
  • 2017-06-19

Nisin negociatat Brexit, Merkel: Marrëveshja në interes të të dyja palëve

Nisin zyrtarisht negociatat për largimin e Britanisë së Madhe nga Bashkimi Europian. Kryenegociatorët nga të dyja palët theksuan nevojën për të trajtuar me shpejtësi pasiguritë në proçes dhe nënvizuan qëndrimin e tyre konstruktiv për të arritur një marrëveshje që është e mirë

No Pic available
  • 2017-06-12

Kotzias: Marrëdhëniet me Shqipërinë, një çmenduri

Ministri i jashtëm grek, Nikos Kotzias ka bërë një analizë të marrëdhënieve me Shqipërinë, duke theksuar se ato karakterizohen nga një paradoks. Sipas tij, nga njera anë shqiptarët e adhurojnë Greqinë dhe nga ana tjetër ka një mosbesim e nacionalizëm dinamik. Kotzias i bëri këto

Koncesioni i laboratorëve: pas kompanisë guackë në Holandë qëndron Pegasus
  • 2017-05-12

Koncesioni i laboratorëve: pas kompanisë guackë në Holandë qëndron Pegasus

Biznesmeni shqiptar, Janis Karathano është fitues me 75 % i koncesionit të shërbimit laboratorik përmes kompanive të tij Labopharma në Shqipëri dhe AB Laboratory Solutions në Holandë-ndërkohë që kriteret u plotësuan nga partneri francez i minorancës. Aleksandra Bogdani | BIRN Adresa

No Pic available
  • 2017-05-11

Koncesioni i laboratorëve, pas kompanisë guackë qëndron Pegasus

Një godinë historike e shekullit XIX në Hagë shërben si adresë e dhjetra kompanive guackë të regjistruara ndër vite në Holandë njësoj si edhe për fituesen e koncesionit më të ri të shërbimit laboratorik në Shqipëri. AB Laboratory Solutions B.V, njëra prej tre kompanive të konsor

No Pic available
  • 2017-05-07

Basha mesazh Ramës: Lodheni kot, nuk ka zgjedhje me 18 qershor

Kryeministri Edi Rama si mundësi të fundit për negociata me Partinë Demokratike, ka vendosur diten e sotme, por kryetari i opozitës Lulzim Basha nuk tërhiqet nga kërkesa për qeveri teknike, ndërsa tha se me 18 qershor nuk do të ketë zgjedhje. Në ditën e 79 të protestës, Basha tha se R

No Pic available
  • 2017-05-03

Eurodeputetja Fajon: Pjesëmarrja e PD në zgjedhje sjell stabilitet afatgjatë

Eurodeputetja Tanja Fajon thotë gjatë një interviste për DW, se bojkoti i Parlamentit nga ana e opozitës në Shqipëri është tejet shqetësuese. Ajo thotë se oferta e paraqitur nga eurodeputeti dhe zv/Presidenti i PPE-së, McAllister është balancuese. Fajon shprehet se pjesëmarrja e opozi

Tanja Fajon: Ka ende hapësira që opozita në Shqipëri të marrë pjesë në zgjedhje
  • 2017-05-03

Tanja Fajon: Ka ende hapësira që opozita në Shqipëri të marrë pjesë në zgjedhje

BE-ja do të ndërmarrë veprime të forta për të siguruar që në Ballkanin Perëndimor nuk do të ketë incidente të dhunshme si në Maqedoni. A ka gjasa që kriza që po shfaq demokracia në Shqipëri por edhe në Maqedoni dhe Kosovë, të nxisë veprime të forta nga ana e  BE-së dhe Parlam