Rezultate te kerkimit per termin: +Komisionin +Evropian

Meta: total 1000 / total_found 4398 / time 0.006 / keyword[0] komisionin / docs[0] 31116 / hits[0] 40797 / keyword[1] evropian / docs[1] 87237 / hits[1] 170867 /
Kriza politike/ Drejtoresha për Ballkanin Perëndimor takon Ramën, ja çu diskutua
  • 2019-04-04

Kriza politike/ Drejtoresha për Ballkanin Perëndimor takon Ramën, ja çu diskutua

#td_uid_1_5ca65bbccc949 .td-doubleSlider-2 .td-item1 { background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2019/04/ruiz-80x60.jpg) 0 0 no-repeat; } #td_uid_1_5ca65

No Pic available
  • 2019-04-01

Integrimi/ BE ka mbyllur derën për 5 vitet e ardhshme, Barley: Shqipëria duhet të

Dy partitë e mëdha gjermane kanë  bërë të njohur programet e tyre zgjedhore. Sa i përket Ballkanit Perëndimor që të dyja partitë janë të mendimit se ai e ka vendin në BE, kur ti ketë plotësuar kushtet e duhura. Por ato kanë qëndrime të ndryshme, sa i përket shpejtësisë së int

Kriza politike/ Njeriu i Merkel i përvishet Ramës: Edhe qeveria ka përgjegjësi!
  • 2019-03-15

Kriza politike/ Njeriu i Merkel i përvishet Ramës: Edhe qeveria ka përgjegjësi!

Ndërsa qeveria gjermane kritikon qartë opozitën e Shqipërisë për bojkotin e parlamentit, raportuesi për Shqipërinë në Komisionin e Jashtëm, Christian Schmidt mendon se edhe qeveria ka përgjegjësi për krizën. Ndërsa qeveria gjermane kritikon qartë opozitën e Shqipërisë për bojkot

Kriza politike/ anëtarja e PE: Opozita tradhtoi votuesit, qeveria legjitime!
  • 2019-03-05

Kriza politike/ anëtarja e PE: Opozita tradhtoi votuesit, qeveria legjitime!

Prej kohësh kriza politike që ka mbërthyer Shqipërinë, është reflektuar edhe në Bruksel, nga aty ku vijnë thuajse çdo ditë mesazhe për bashkëpunim në emër të interesit kombëtar dhe vazhdim të reformave. Duket se Brukseli e ka të qartë se nuk do të ketë qeveri tranzitore apo zgj

Pranvera ballkanike/ Der Spiegel: Protestat në Shqipëri e rajon kundër autoritarizmit
  • 2019-03-03

Pranvera ballkanike/ Der Spiegel: Protestat në Shqipëri e rajon kundër autoritarizmit

Ballkani Perëndimor është përfshirë këtë fillim pranvere në një lum protestash opozitare. Këto protesta kundër qeverive në pushtet  nuk po ndalen në Shqipëri, Serbi dhe Mal të Zi, ndaj gazeta e njohur gjermane Der Spiegel në një analizë të saj shkruan se në sheshe kanë dalë q

MANDATET E DJEGURA DHE ALIBIA E BASHËS!
  • 2019-02-19

MANDATET E DJEGURA DHE ALIBIA E BASHËS!

Nga Zilie FEÇI Pas të shtunës, e hëna duket si dita e dytë më e lumtur e Lulzim Bashës. Të shtunën e protestës u ekzaltua deri në atë farë feje, sa tha se kryeministri ra dhe se Ramën askush nuk e njeh më si shefin e qeverisë. Ndërsa të hënën, një tjetër lëvizje nga kampi opoz

Emigrantët e anijeve, Gjermania gati ti presë, por me një kusht
  • 2019-01-07

Emigrantët e anijeve, Gjermania gati ti presë, por me një kusht

Mbi çështjen e anijeve të dy OJQ-ve, Sea Watch dhe Sea-Eye, të bllokuara në Mesdhe pak para Krishtlindjeve me 49 emigrantë në bord, ka ndërhyrë Gjermania, e cila thotë se “dëshiron të marrin pjesë” në pritjen e refugjatëve. Kjo, megjithatë, vetëm “në kontekstin e