Rezultate te kerkimit per termin: +Komisionin +Qendror

Meta: total 1000 / total_found 4426 / time 0.004 / keyword[0] komisionin / docs[0] 31116 / hits[0] 40797 / keyword[1] qendror / docs[1] 31980 / hits[1] 44917 /
Thirrjet e Bashës skumbojnë në veshin e Ramës, PS regjistrohet në zgjedhje
  • 2019-04-08

Thirrjet e Bashës skumbojnë në veshin e Ramës, PS regjistrohet në zgjedhje

Në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve është dorëzuar sot nga ana e Partisë Socialiste, kërkesa për tu regjistruar në zgjedhjet e 30 qershorit. Kërkesa për regjistrimin e Partisë Socialiste me firmën e Sekretares për Koordinim Elektoral, Blerina Gjylameti dhe është hapi i hedhur nga kry

Opozita drejt bojkotit të zgjedhjeve? Bashkim Fino: PS të tërheqë listat nga KQZ, duhen komisionerë jo politikë 
  • 2019-04-03

Opozita drejt bojkotit të zgjedhjeve? Bashkim Fino: PS të tërheqë listat nga KQZ, duhen komisionerë jo politikë 

Deputeti i Partisë Socialiste, Bashkim Fino i ka bërë thirrje partisë së tij që të tërheqë nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, listat e komisionerëve në KQZ për procesin zgjedhor të 30 qershorit 2019. Ai tha se administrata duhet të jetë e përbërë nga individë të lirë, siç ës

Kandidati i PD-së kërkon mandatin e deputetit në KQZ
  • 2019-03-04

Kandidati i PD-së kërkon mandatin e deputetit në KQZ

Lefter Maliqi, ish-kandidat i Partisë Demokratike në qarkun e Beratit ka dorëzuar sot në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve formularin e dekriminalizimit dhe për rrjedhojë pritet të përfitojë mandatin e deputetit. Lefter Maliqi prej kohësh është divorcuar me Partinë Demokratike. Pas ve

Drejtor i Ramës dhe deputet i PD, Lefter Maliqi: Do jem opozitar i arsyeshëm!
  • 2019-03-04

Drejtor i Ramës dhe deputet i PD, Lefter Maliqi: Do jem opozitar i arsyeshëm!

Lefter Maliqi është i pari nga lista e Partisë Demokratike, i cili pranon të ulet ne Kuvend si deputet i ri. Larg vëmendjes se medias, ai dorëzoi të hënën në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve formularin e dekriminalizimit duke i hapur rrugë nisjes së procedurave për marrjen e mandatit.

No Pic available
  • 2019-03-01

Gati opozita e re, 4 kandidatë të LSI-së pritet të marrin mandatin e deputetit

Ylli Shehu, Aurora Mara, Enver Roshi dhe Edmond Rrushi janë kandidatë nga radhët e LSI-së të cilët pritet të marrin mandatin e deputetit, duke dorëzuar në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve (KQZ) formularin e dekriminalizimit. Deri më tani numri i të lëkundurve është 10, shumica nga ra

Reforma zgjedhore, Balla presion opozitës për dy anëtarët e KQZ
  • 2019-01-23

Reforma zgjedhore, Balla presion opozitës për dy anëtarët e KQZ

Kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, fton opozitën që të kthehet në Kuvend, për të bërë ndryshimet e nevojshme lidhur me reformën zgjedhore. Duke folur ditën e sotme nga Kryesia e Kuvendit, ai deklaroi se opozita duhet të bëhet pjesë e punimeve të Komisioni

Kuvendi miraton dy të zgjedhurit e PS-së për KQZ
  • 2018-11-01

Kuvendi miraton dy të zgjedhurit e PS-së për KQZ

Pas një votimi të fshehtë, Kuvendi i Shqipërisë ka miratuar me votat e mazhorancës, 74 pro, dy anëtarët e rinj të PS për Komisionin Qendror të Zgjedhjeve. Në seancën e sotme plenare, pas fjalës së kreut të grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla,  i cili bëri prezantimin e dy