Rezultate te kerkimit per termin: +Komisionin

Meta: total 1000 / total_found 30592 / time 0.013 / keyword[0] komisionin / docs[0] 30592 / hits[0] 40139 /
No Pic available
  • 2017-06-26

Tiranë, në Njësinë 5 në një kuti votimi më shumë fletë se sa votues

Në një kuti votimi në Njësinë 5 në Tiranë në zonën e Vasil Shantos ka më shumë fletë se sa votues. Kutia i përket zonës së shkollës 11 Janari në afërsi të Stadiumit Dinamo dhe i përket qendrës së votimit 1830, ku janë gjetur dy fletë më shumë se votues. Gazetarja e Ora News

No Pic available
  • 2017-06-24

Monitorimi i zgjedhjeve, KQZ nënshkruan kontratë me Ambasadën gjermane në Tiranë

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve dhe Ambasada e Gjermanisë në Shqipëri nënshkruan një marrëveshje bashkëpunimi për zgjedhjet parlamentare të datës 25 qershor. Republika Federale e Gjermanisë po mbështet Komisionin Qendror të Zgjedhjeve me pajisje teknike për të rritur sigurinë dhe për

No Pic available
  • 2017-06-24

Nesër zgjedhjet, 5851 punonjës policie për ruajtjen e materialeve zgjedhore

Qendrat e Votimit dhe KZAZ mbrëmjen e sotem (24 qershor) janë marrë në ruajtje nga policia e shtetit. Punonjësit e policisë janë paraqitur sipas detyrës së përcaktuar duke marrë në ruajtje 5 362 Qendra Votimi dhe 90 Komisione Zonale të Administrimit Zgjedhor. Për ruajtjen e KZAZ-ve dhe

5851 punonjës policie marrin në mbrojtje 5 362 Qendra Votimi dhe 90 KZAZ
  • 2017-06-24

5851 punonjës policie marrin në mbrojtje 5 362 Qendra Votimi dhe 90 KZAZ

Policia e Shtetit në zbatim të detyrave institucionale që i ngarkon ligji në kuadër të procesit zgjedhor për Kuvendin e Shqipërisë, po kryen me angazhim maksimal dhe përgjegjësi detyrat e saj. Nga strukturat e Policisë së Shtetit janë marrë në ruajtje të gjitha objektet zgjedhore n

No Pic available
  • 2017-06-23

Fatmir Xhafaj: Në korrik 2015 qeveria mund të binte për shkak të LSI

Kandidati për deputet në Tiranë dhe ish-ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj tha se në korrik të 2015 qeveria rrezikonte të binte sepse LSI kishte konflikt me PS për reformën në drejtësi. Xhafaj tha në specialen për zgjedhjet në Tonight Ilva Tare se ishte i habitur nga gju

No Pic available
  • 2017-06-22

Zguri për Ora News: Partitë shkelin ligjin, spropozohen komsionerët

Kur na ndajnë vetëm dy ditë nga zgjedhjet parlamentare të 25 qershorit, Komsioni Qëndor i Zgjedhjve ndodhet para vështirësive për menaxhimin e procesit, kjo për shkak të sjelljes kundër ligjit të partive poltike. Në një intevistë për Ora Neës, kryetari i KQZ-së Klement Zgui, thotë

No Pic available
  • 2017-06-21

Kosova shkon në zgjedhje lokale më 22 tetor

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka caktuar datën 22 tetor 2017, për mbajtjen e zgjedhjeve lokale. Këtë vendim, Thaçi e mori pas një takimi konsultativ me partitë politike, ku kryesisht u propozua data 22 tetor për mbajtjen e këtyre zgjedhjeve. Presidenti ka udhëzuar Komisionin Qendro