Rezultate te kerkimit per termin: +Komisionit +Ekzekutiv

Meta: total 1000 / total_found 1327 / time 0.003 / keyword[0] komisionit / docs[0] 71251 / hits[0] 119219 / keyword[1] ekzekutiv / docs[1] 13395 / hits[1] 17694 /
Zbutet BE-ja, pranohet shtyrja e Brexit  Britania largohet më 31 tetor
  • 2019-04-11

Zbutet BE-ja, pranohet shtyrja e Brexit Britania largohet më 31 tetor

Udhëheqësit e Bashkimit Evropian u pajtuan ti japin kryeministres Theresa May një afat të ri deri më 31 tetor për zbatimin e Brexit, katër muaj më shumë sesa ajo kishte kërkuar. Vendimi u mor në takimin e lartë të Bashkimit Evropian pas një diskutimi të gjatë me dyer të mbyllura, p

PD mbledh sot Këshillin Kombëtar, çështjet që do diskutohen
  • 2019-01-19

PD mbledh sot Këshillin Kombëtar, çështjet që do diskutohen

Sot në orën 11:00 anëtarët e Këshillit Kombëtar janë thirrur për të votuar për funksionarët që do të drejtojnë Partinë Demokratike në 4 vitet e ardhshme. Në rendin e ditës ka dy çështje shumë të rëndësishme, së pari zgjedhjen e kryesisë se re të Partisë Demokratike, por

Këshilli Kombëtar, Basha rikthen Nishanin në PD (EMRAT)
  • 2019-01-18

Këshilli Kombëtar, Basha rikthen Nishanin në PD (EMRAT)

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka publikuar emrat e propozuar nga ai për Këshillin Kombëtar të PD-së. Basha ka vendosur të rikthejë në PD ish-presidentin e Republikës, Bujar Nishani duke e propozuar si kryetar të Këshillit Kombëtar të PD. Kandidatët për anëtarë të kryesi

Ahmetaj: Rritja ekonomike ka vazhduar të përshpejtohet; Sejko: Borxhi publik në rënie
  • 2018-11-20

Ahmetaj: Rritja ekonomike ka vazhduar të përshpejtohet; Sejko: Borxhi publik në rënie

Në përmbyllje misionit të radhës së FMN-së në vendin tonë, në një konferencë të përbashkët për shtyp me ministrin e Ekonomisë, Arben Ahmetaj dhe guvernatorin e Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko, përfaqësuesit e Fondit Monetar deklaruan se PPP-të janë një mundësi për përmi

No Pic available
  • 2018-11-14

Italia kundër BE-së për buxhetin: I nevojitet vendit për të ecur përpara

Italia nuk tërhiqet nga plani i saj për një buxhet të fryrë, pavarësisht thirrjeve të Komisionit Europian. Numri dy i ekzekutivit në Romë, Matteo Salvini tha se objektivi i deficitit prej 2.4% dhe parashikimi i rritjes me 1.5% mbeten të pandryshuara. Komisioni Europian i druhet impaktit q

Homazhe në nder të legjendës së Tiranës, Skënder Hyka
  • 2018-07-06

Homazhe në nder të legjendës së Tiranës, Skënder Hyka

Janë zhvilluar paraditen e së premtes homazhet për ish-futbollistin e Tiranës, Skënder Hyka, i cili ndërroi jetë të enjten. Hyka lindi në vitin 1944 dhe e kaloi të gjithë karrierën e tij sportive në klubin e vendlindjes 17 Nëntori, në rolin e sulmuesit. Ai ka luajtur edhe për ekipi

Presim hapjen e negociatave, Bushati: Ballkani, kopsht i lënë pas dore nga BE
  • 2018-06-06

Presim hapjen e negociatave, Bushati: Ballkani, kopsht i lënë pas dore nga BE

Rajoni i Ballkanit Perëndimor, një kopsht i lënë pas dore nga BE thotë ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati në një intervistë për The Japan Nevvs gjatë qëndrimit të tij në Tokio. Sërish, ministri mban një qëndrim të kujdesshëm rreth pozitës së BE-së. Ne en