Rezultate te kerkimit per termin: +Komisionit +Evropian

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:54.622Z

Parlamenti Evropian zgjedh sot anëtarët e Komisionit Evropian

Strasburg, 9 shkurt, NOA - Parlamenti Evropian do të vendosë për anëtarët e rinj të Komisionit Evropian, të cilët janë propozuar nga presidenti i KE-së, Hoze Manuel Barroso. Kandidatët për komisionerë evropianë u paraqitën para europarlamentarëve  gjatë muajit të kaluar. At

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.382Z

Sot, raporti i Komisionit Evropian per Kosoven

Verejtjet e Brukselit per autoritetet e Prishtines pritet te mesohen sot. Zyra e Komisionit Evropian ne Kosove do te paraqese disa te dhena te raport progresit, qe publikohet cdo vit per arritjet e vendit. Ne raport shprehen sugjerime per zhvillimet politike, ekonomike dhe jepen te dhen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:50.541Z

Junker kreu i ri i Komisionit Evropian

brbrZhan Klod Junker eshte kreu i ri i Komisionit Evropian Presidenti i ri KE-se u votua nga 422 eurodeputete nga 729 qe jane ne total ne Parlamentin Evropian Ai u mbeshtet pavaresisht kundershtimeve qe kishte nga kryeministri i Britanise se madhe Devid Kameron Ne fjalen e tij Junker tha se Komsioni

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:55.242Z

Nishani takon perfaqesuesit e Komisionit Evropian

TIRANE - Ministri i Drejtesise Bujar Nishani u takua dje me perfaqesues te Komisionit Europian, Luigi Soreca, Maria Fidelgo dhe Tomas Volhode. Gjate takimit mes dy paleve u diskutua mbi realizimet dhe sfidat ne kuader te detyrimeve qe Shqiperia ka perpara procesit te liberalizimit te vizave. Sipas

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:19.907Z

Parlamenti Evropian do të votojë për Barroson si kreu i Komisionit Evropian

Bruksel, 16 shtator, NOA – Jose Manuel Barroso i ka të gjitha gjasat për të qenë presidenti i ri i Komisionit Evropian. Ai pritet të votohet prej deputetëve të Parlamentit Evropian në këtë post, të cilin e pretendon për herë të dytë, për shkak se gjendet i vetëm në këtë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:14.368Z

Delegacioni i Komisionit Evropian ngushëllon Nishanin për vrasjen e 4 policëve

Tiranë, 13 gusht NOA - Ministri i Brendshëm, Bujar Nishani mori sot një mesazh ngushëllimi nga Delegacioni i Komisionit Evropian në Tiranë për rënien në detyrë të katër oficerëve të policisë më 7 Gusht 2009, gjatë një aksioni në Durrës për kapjen e super të kërkuarit Dritan Da

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:14.371Z

Bushati- Danielsson: Koordinim të hapave të mëtejshëm mes Shqipërisë dhe Komisionit Evropian

TIRANË16 Nëntor /ATSH/ Ministri i Punëve të Jashtme, Ditmir Bushati, priti sot në një takim Drejtorin e Përgjithshëm për Fqinjësinë dhe Negociatat e Zgjerimit në Komisionin Evropian Christian Danielsson.Takimi i nivelit të lartë u zhvillua në kuadër të publikimit të strategjisë s�

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama