Rezultate te kerkimit per termin: +Komisionit +Parlamentar

Meta: total 1000 / total_found 17327 / time 0.013 / keyword[0] komisionit / docs[0] 69937 / hits[0] 117265 / keyword[1] parlamentar / docs[1] 54364 / hits[1] 88224 /
No Pic available
  • 2017-06-25

ORA NEWS sfidon, nis e para trasmetimin maratonë

Radio Televizioni Ora News ka sfiduar duke nisur e para në orën 06.00 trasmetimin maratonë të zgjedhjeve parlamentare 2017. Me një studio moderne kushtuar procesit elektoral, kamerat e ORA News kanë sjellë në ekranin të parat atmosferën e qëndrave të votimit, para se të hapeshin dyert p

Deputeti i Bundestagut: Pres zgjedhje më të lira e korrekte në Shqipëri
  • 2017-06-22

Deputeti i Bundestagut: Pres zgjedhje më të lira e korrekte në Shqipëri

Deputeti i Bundestagut, Thorsten Frei pret që zgjedhjet në Shqipëri të kalojnë më mirë se zgjedhjet e fundit. Për qeverinë Rama ai bën një bilanc të përzier. Për Kosovën ai sheh formim të vështirë të qeverisë. DW: Siç e dini, të dielën në Shqipëri do të zhvillohen zgjedhje

No Pic available
  • 2017-06-15

Kuvendi mblidhet të shtunën për Vettning-un, zëvendëson Jorida Tabakun

Parlamenti do të mblidhet në sesion  të jashtëzakonshëme për të zëvendësuar Deputeten Demokrate Jorida Tabaku, mungesa e se cilës në komisionin parlamentar ad hoc,  mban peng  konstituimin e organit të dyte të  Vttingut.  Znj Tabaku, ka lindur dy vajzat e saj &n

No Pic available
  • 2017-06-09

Meta gati te sakrifikoje presidentin per postin e kryeministrit

Intervista e Kryetarit të Kuvendit, z. Ilir Meta në emisionin Opinion në TV Klan  (E PLOTË)  Blendi Fevziu: Meta jeni President i zgjedhur i vendit dhe keni dalë në fushatë. A keni shkelur Kushtetutën e vendit? Ilir Meta: Së pari, dy ish-partitë e mëdha, sepse prandaj bëhe

No Pic available
  • 2017-06-05

Nikolla-Mehmetajt: Mos u sill si opozitare, gënjeshtra sështë shans për të gjithë

Ish ministrja e Arsimit, Lindita Nikolla i është përgjigjur deputetes së LSI, Kejdi Mehmetaj e cila një ditë më par sulmoi ish-ministren se ka dështuar me reformën në arsim.  Në një status në rrjetet sociale, Nikolla thotë se habitet që disa deputetë të LSI sillen si opozitarë

Arsimi, Nikolla dhe deputetja e LSI-së polemizojnë në rrjetet sociale
  • 2017-06-05

Arsimi, Nikolla dhe deputetja e LSI-së polemizojnë në rrjetet sociale

Ish-ministrja e Arsimit dhe e Sportit, e zëvendësuar tashmë nga një minstër teknik i propozuar nga PD, ka reaguar pas deklaratave të deputetes së LSI Kejdi Mehmetajt, e cila fliste për dështime në arsim. Ajo i rendit disa pyetje Kejdit teksa ndër të tjera shkruan: Ti je një vajzë e re,

Zgjedhjet, kreu i KQZ-së: Po punojmë me intensitet për të garantuar një proces të rregullt
  • 2017-06-02

Zgjedhjet, kreu i KQZ-së: Po punojmë me intensitet për të garantuar një proces të rregullt

  Kryetari i KQZ-së, Klement Zguri ka zhvilluar një takim me anëtarët e misionit parazgjedhor të Komisionit Ad Hoc për vëzhgimin e zgjedhjeve parlamentare në Shqipëri nga Asambleja Parlamentare e Këshillit të Europës. Në njoftimin për mediat thuhet se delegacioni i Asamblesë së