Rezultate te kerkimit per termin: +Komisionit +Parlamentar

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.571Z

Zbulohet objekti i hetimit të Komisionit Parlamentar

Javën që vjen nis punën komisioni kuvendor Halimi: Hetim çdo aspekti zgjedhor Komisioni parlamentar i sapovotuar nga Kuvendi do të ketë objekt të hetimit të gjitha çështjet, ndaj të cilave socialistët pretendojnë se janë shënuar shkelje të rënda, përveç aty

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:13.246Z

Hetimi për zgjedhjet, Braçe në krye të komisionit hetimor parlamentar

Partia Socialiste ka planifikuar të depozitojë kërkesën për krijimin e komisionit hetimor parlamentar, i cili do të zbardhë manipulimet e ndodhura në zgjedhjet parlamentare të 28 qershorit. Kjo kërkesë e selisë rozë pritet të bëhet qysh në ditët e para të krijimit dhe funksionimit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:44.300Z

Dekriminalizimi/Shtyhet deri më 31 Dhjetor afati i Komisionit Parlamentar

Shtyhet deri në 31 dhjetor afati i Komisionit të Posaçëm Parlamentar për dekriminalizimin. Shtyrja u bë pas kërksës së bërë nga Partia Demokratike. Vendimi u mor sot në Konferencën e Kryetarëve të Kuvendit. Ky komision u miratua nga Kuvendi i Shqipërisë më 19 shkurt të këtij v

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:52.861Z

Axhenda e Komisionit Parlamentar per Reformen Zgjedhore

Pranë Komisionit Parlamentar për Reformën Zgjedhore kanë mbërritur një sërë propozimesh, që lidhen direkt me ndryshimet në Kodin Zgjedhor. Anëtarja e këtij komisioni, deputetja socialiste Vasilika Hysi, ka bërë me dije se në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:23.170Z

Lëvizjet në polici, emrat e anëtarëvetë komisionit hetimor parlamentar

Të tjera rreth shkrimit Krasniqi: Në SHBA hetimet i bëjnë heronjtë TIRANË - Përcaktohen emrat e anëtarëve të Komisionit parlamentar për hetimin e lëvizjeve në Policinë e Shtetit nga muaji Shtator 2013 deri në Janar 2014. Komisioni d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:39.104Z

KQZ-ja, raporton para komisionit parlamentar Ad Hoc

Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve ka raportuar sot për ecurinë e punës para komisionit parlamentar Ad Hoc. Kryetari i KQZ Arben Ristani tha se deri tani ky institucion ka miratuar 38 vendime dhe 9 udhezime për procesin, ndërsa njoftoi për ngritjen e gjithë Komisioneve zonale për Administrimin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:23.617Z

PD-ja bllokon ngritjen e komisionit parlamentar për kartat e identitetit

Eljona Ballhysa Partia Demokratike ka bllokuar ngritjen e komisionit parlamentar për kontrollin e pajisjes së qytetarëve me karta identiteti. Deputeti socialist, anëtar i Komisionit të Ligjeve, Besnik Dervishi, ka bërë të ditur se qeveria është e vendosur për të mos i lënë hapësira

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama