Rezultate te kerkimit per termin: +Komisionit +Qendror

Meta: total 1000 / total_found 8985 / time 0.008 / keyword[0] komisionit / docs[0] 71251 / hits[0] 119219 / keyword[1] qendror / docs[1] 31980 / hits[1] 44917 /
LSI, letër KQZ-së: Kandidatët nuk na përfaqësojnë
  • 2019-03-13

LSI, letër KQZ-së: Kandidatët nuk na përfaqësojnë

Lëvizja Socialiste për Integrim i ka dërguar një letër Komisionit Qendror të Zgjedhjeve ditën e sotme, lidhur me kandidatët që pranojnë të marrin mandatin e deputetit. Në letër thuhet se çdo individ i listave shumemërore të LSI që pranon mandatin e deputetit, nuk përfaqëson as for

Ruçi aprovon listën e 5 deputetëve të rinj
  • 2019-03-12

Ruçi aprovon listën e 5 deputetëve të rinj

Këshilli për Rregulloren, Mandatet dhe Imunitetin ka kaluar listën e 5 deputetëve të rinj të certifikuar nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve. Mbledhja e drejtuar nga kryetari i Parlamentit, Gramoz Ruçi, ka miratuar vendimet nr. 41,42,43,44 dhe 45 datë 11.03.2019, të KQZ-së që u jep mandate

Dorëhiqet prokurori i Prokurorisë së Përgjithshme, Petrit Fusha
  • 2019-03-06

Dorëhiqet prokurori i Prokurorisë së Përgjithshme, Petrit Fusha

Pas një karriere të gjatë jep dorëheqjen prokurori Petrit Fusha duke dalë në këtë mënyrë nga radhët e sistemit. Burimet thonë se ish-drejtuesi i Prokurorisë së Tiranës i cili aktualisht ishte prokuror në institucionin qendror të akuzës e ka paraqitur dorëheqjen pranë Këshillit

No Pic available
  • 2019-02-27

Gati ligji i ri, do zbulohen emrat e pronarëve të kompanive offshore në Shqipëri

Ministria e Financave po punon për hartimin e një ligji të ri, që synon të krijojë një regjistër  i cili do të zbardhë emrat e pronarëve përfitues të kompanive të regjistruara në parajsat fiskale (offshore) me aktivitet në Shqipëri, në linjë dhe me rekomandimet e raportit të fu

PS në aksion, Rama operacion fshesa për Dakon, Sejdinin dheXhelal Mziun
  • 2019-02-26

PS në aksion, Rama operacion fshesa për Dakon, Sejdinin dheXhelal Mziun

Pas vendimit për mbajtjen e një seance plenare të Kuvendit të Shqipërisë pasditen e kësaj të marte, në orën 17:00, vendim i marrë nga Konferenca e Kryetarëve, burime nga Partia Socialiste bëjnë të ditur për Top Channel se të enjten nuk do të ketë seancë tjetër plenare. Ndërkoh

Gjykata rrëzon ish-deputetin socialist: Shkarkimi, i drejtë
  • 2019-02-02

Gjykata rrëzon ish-deputetin socialist: Shkarkimi, i drejtë

Gjykata Administrative rrëzon padinë e ish-deputetit Aqif Rakipi i cili kërkonte rikthimin në parlament. ReportTv ka siguruar vendimin e gjyqtarit Gentian Hamiti, i cili në dhjetor të 2018 ka vendosur lënien në fuqi të vendimit nr.4 të KQZ-s dt. 5 janar 2018 që i hoqi mandatin Rakipit. S

Reforma zgjedhore, Balla presion opozitës për dy anëtarët e KQZ
  • 2019-01-23

Reforma zgjedhore, Balla presion opozitës për dy anëtarët e KQZ

Kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, fton opozitën që të kthehet në Kuvend, për të bërë ndryshimet e nevojshme lidhur me reformën zgjedhore. Duke folur ditën e sotme nga Kryesia e Kuvendit, ai deklaroi se opozita duhet të bëhet pjesë e punimeve të Komisioni

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama