Rezultate te kerkimit per termin: +Komisionit

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:00.479Z

Ngritja e komisionit hetimor

Përbërja Kuvendi i Shqipërisë me vendimin Nr. 8, datë 20.10.2005 vendosi ngritjen e komisionit hetimor për zgjedhjet. Komisioni përbëhej nga: Arben Isaraj kryetar, Bujar Nishani zëvendëskryetar, Paskal Milo anëtar, Blendi Klosi, Rajmonda Stefa, Neritan Ceka, Ndre Legisi, Engjëll Bejtaj,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:44.989Z

Kandidatët përballë Komisionit

Lista me emrat e kandidatëve për ambasadorë të rinj të Kosovës është dorëzuar të premten në Komisionin Parlamentar për Punë të Jashtme. Donika Kada- Bujupi ka konfirmuar se bëhet fjalë për emrat, të cilët “Express” i publikoi ditë më parë. Lista nuk u ka pëlqyer grav

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:58.119Z

Ambiciet e Komisionit

Komisioni për amendamentimin e Kushtetutës nuk do të ndalet vetëm me ndryshimin e mënyrës së zgjedhjes së Presidentit. Arsim Bajrami thotë se Komisioni do të mundohet t’ua marrë kompetencat ekzekutive ICO’së dhe EULEX’it, por për këtë nuk është i mandatuar nga Parlame

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:51.649Z

Londër, Ministrat para komisionit hetimor

Xhef Hun, ish-ministri britanik i Mbrojtjes n vitet 1999-2005, ka dal sot para komisionit t posam q po heton prfshirjen britanike gjat lufts n Irak n vitin 2003. T enjten para komisionit do t dal Xhek Strou ish-ministr i jashtm i kohs. Ish-kryeministri Bler do t paraqitet m 29 janar. Thelbi i hetimi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:47.824Z

Bashkia, bojkot komisionit hetimor parlamentar

Bashkia e Tiranes, nuk do t'i pergjigjet asnje lloj kerkese qe behet nga komisioni hetimor, i ngritur kunder Edi Rames. Kjo per faktin e vetem, se kryetari i bashkise Rama, e cileson grupin e hetimit, jashte ligjit dhe ne kundershtim te plote me Kushtetuten. Ne lidhje me kete vendim, kryetari i bash

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:39.109Z

KQZ raporton para Komisionit

Kreret e komisionit Qendror te Zgjedhjeve bene prezent shqetesimin per vonesat qe partite po shkaktojne ne komisionin Ad Hoc per monitorimin e pergatitjeve zgjedhore. Pervec konstituimit te KZAZ-ve, ne limitet e fundit te kohes jane edhe listat e zgjedhesve.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:02.741Z

Sfidat e Komisionit të ri Europian

Koment “Tani duhet punë në ekip”, është shprehur Jean Claude-Juncker në prezantimin e Komisionit të ri Europian në mesin e shtatorit. Struktura e re e konceptuar nga Juncker dhe këshilltari i tij më i afërt, gjermani Martin Selmayr, është e komplikuar. Shtatë zëvendëspresi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama