Rezultate te kerkimit per termin: +Komitet +Kombtar

Meta: total 7 / total_found 7 / time 0.000 / keyword[0] komitet / docs[0] 1784 / hits[0] 2085 / keyword[1] kombtar / docs[1] 782 / hits[1] 1282 /
Pse refuzoi Perëndimi që irredentistët e Kosovës të ishin në Komitetin për çlirimin e Shqipërisë
  • 2014-08-27

Pse refuzoi Perëndimi që irredentistët e Kosovës të ishin në Komitetin për çlirimin e Shqipërisë

Kuvend letrash me miqtë, letërkëmbimi i pasur i Mustafa Merlikës-Kruja, i përfshirë në katër vëllime, jep dimensionin jo vetëm të këtij personaliteti, por dokumenton e zbardh shumë anë të errëta të historisë so

No Pic available
  • 2013-11-04

Tri dokumente për themelimine Kishës Ortodokse Shqiptare

E dyta partí në parlamentin e vogël të Shqiprisë para Krishtlindjes së 24-s ka qënë kjo, partija përparimtare. Mos i shikoni emrat. Si partitë vetë në Shqiprí ashtu janë dhe emrat. Në të vërtetë, pas njer&e

No Pic available
  • 2013-11-03

Mustafa Kruja, darka në “Ujë të ftohtë”dhe merkatoja politike e viteve ‘20

E dyta partí në parlamentin e vogël të Shqiprisë para Krishtlindjes së 24-s ka qënë kjo, partija përparimtare. Mos i shikoni emrat. Si partitë vetë në Shqiprí ashtu janë dhe emrat. Në të vërtetë, pas njer&e

No Pic available
  • 2013-01-14

Dokumente false për azil, Gjin Marku në procedim penal

TIRANE-  Seksioni Kundër Krimit Ekonomik dhe Financiar deklaron se ka nisur procedim penal në gjëndje të lirë, ndaj Kryetarit të Komitetit te Pajtimit Mbarëkombëtar, Gjin Lazër Marku si dhe ndaj një 27 vjeçari Abdullah Zabit Skeja banues në Farkë. Procedimi penal nisi, dje pasi në p

No Pic available
  • 2010-07-31

Programi ART GOLD 2 i PNUD-it, projekt pilot në Shkodër e Vlorë

Programi i PNUD-it, ART GOLD 2, n bashkpunim me Ministrin e Arsimit dhe Shkencs dhe programin Universitas t UNOPS-it mbshtet krijimin e dy Laboratorve pr Zhvillimin Njerzor dhe Bashkpunimin Ndrkombtar n Shkodr dhe Vlor, pr t mirpritur student dhe zyrtar t administrats t cilt do t

No Pic available
  • 2010-06-04

Nismat e OKB-së, Belortaja: Qeveria, projekte konkrete

N Rio de Janeiro t Brazilit zhvilloi punimet Forumi III i Aleancs s Qytetrimeve – nj nism e rndsishme e OKB, me pjesmarrjen e disa kryetarve t shteteve e qeverive, ministrave t Jashtm dhe niveleve t tjera si dhe t 2000 prfaqsuesve nga organizata

No Pic available
  • 2010-01-15

Rregjistrimi i popullatës për herë të parë në bazë të përkatësisë fetare

Nj komitet kombtar pr regjistrimin e popullats dhe banesave do t funksionoj pran Kshillit t ministrave. Pr her t par regjistrimi i popullats do t prfshij dhe prkatsin etnike dhe at fetare. N prbrjen e komitetit q do t drejtohet nga ministri i Shtetit Genc Pollo do t jen 12 ministra, si dhe specialis