Rezultate te kerkimit per termin: +Komiteti +Ndrkombtar

Meta: total 30 / total_found 30 / time 0.000 / keyword[0] komiteti / docs[0] 9434 / hits[0] 13944 / keyword[1] ndrkombtar / docs[1] 966 / hits[1] 1415 /
OLIMPIADA NUK DO TA SHPËTOJË BOTËN
  • 2018-02-12

OLIMPIADA NUK DO TA SHPËTOJË BOTËN

“O sport, ti je paqja!”, thuhet n nj od pr sportin. “Ti vendos nj kordon lidhs mes popujve, q ndihen si vllezr, n kujdesin e prbashkt t forcs, t rregullit dhe zotrimit t  vetvetes.” Me nj pseudonim themeluesi i  Lojrave Ilimpike t kohs s re, Pierre de Coubertin, poezin e ti

100 vjetori i Pavarësisë, ja vendimet e Komitetit
  • 2012-08-08

100 vjetori i Pavarësisë, ja vendimet e Komitetit

TIRANE- Komiteti Shtetror pr 100 vjetorin e Pavarsis, i mbledhur nn drejtimin e Kryeministrit Berisha mori disa vendime n kuadrin e festimeve pr 100 vjetorit t pavarsis s Shqipris. Komiteti vendosi q monumenti i Ismail Qemalit, i autorit Odise Paskali, i cili aktualisht ndodhet n Muzeun Historik K

Sheshi i Flamurit shpallet monument kulture. Berisha: Përgëzoj ata që po bëjnë shtatoren e Ismail Qemalit
  • 2012-08-08

Sheshi i Flamurit shpallet monument kulture. Berisha: Përgëzoj ata që po bëjnë shtatoren e Ismail Qemalit

Berisha kërkon më shumë nderime për Perandorin Konstandin. Berisha tha se i ndjek me respekt polemikat në shtyp për ndryshimin e historisë, por deklaroi se ata që e kundërshtojnë janë akoma hoxhistë   Komiteti Shtetror pr 100 vjetorin e Pavarsis mori disa vendime n ku

Kuvendi me imazh të ri, seancat bëhen me sallë ovale
  • 2010-09-01

Kuvendi me imazh të ri, seancat bëhen me sallë ovale

Punimet nuk kan prfunduar, ndrkoh q kostoja ka arritur shifrn e 79 milion lekve Ndryshon pas 60-vjetsh imazhi i salls s Parlamentit. Dizenjoja e re e salls s Kuvendit do t ket formn ovale, kryetarja e parlamentit do t vazhdoj t ulet n qendr t salls, dhe edhe pas imazhit t ri, deputett do t ndjekin

No Pic available
  • 2010-08-17

Statusi brenda vitit? Qeveria, pyetësorë për qytetarët

Numri total i votave deri tani është 445 Paralel me testimin q BE-ja po i bn Shqipris prmes pyetsorit t dorzuar n Bruksel pr statusin e vendit kandidat, qeveria shqiptare ka gjetur nj mnyr t re pr t testuar veten. Ajo u sht drejtuar qytetarve me nj pyetsor t thjesht me 3 pyetje

No Pic available
  • 2010-08-01

Emërohet drejtori ri i ambasadës italiane për Bashkëpunimin për Zhvillim

Nga mesi i korrikut, Aldo Sicignano, ekonomist, do t jet drejtori i ri i zyrs s Bashkpunimit Italian pr Zhvillim. Sicignano ka nj prvoj t gjat n menaxhimin e ndihmave pr zhvillimin dhe pr ndrhyrjet e emergjencs t bashkpunimit italian, po ashtu edhe pr programet, pr fondet dhe pr

No Pic available
  • 2010-07-20

Kushtetuesja, gjykimi i vendimeve, në përputhje me ligjin

Gjyqtarët duhet të përfundojnë çështjet e nisura paraprakisht Gjykata Kushtetuese vijon normalisht punn e saj pavarsisht mbarimit t mandatit t disa prej antarve. Ligji “Pr organizimin dhe funksionimin e Gjykats Kushtetuese” i jep t drejtn kryetarit dhe 8 antarve