Rezultate te kerkimit per termin: +Komiteti

Total: 9466
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:06.766Z

Krijohet Komiteti i Rajoneve

Krijohet Komiteti i Zhvillimit te Rajoneve, i cili percakton nje mbeshtetje me te fuqishme nga buxheti i shtetit, per qarqet e vendit dhe shperndarjen e balancuar te projekteve dhe financimeve per to. Nen drejtimin e kreut te qeverise Sali Berisha, u zhvillua dje mbledhja e pare e ketij komiteti, ku

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.107Z

Komiteti për Pajtimin Kombëtar

Komiteti për Pajtimin Kombëtar i ka bërë thirrje dje të gjitha autoriteteve shtetërore që të ndihmojnë shtetin më të ri në botë, Kosovën. “Siç jeni në dijeni, Kosova, me fillimet e saj si shtet po kalon vështirësi të jashtëzakonshme në të gjitha drejtimet. Me rastin e vizitë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:42.455Z

Zbulohet Komiteti i Kulturës dhe Arteve?

Share Nga Auron Tare   Kjo bilete hyrje në Muzeun Arkeologjik të Tiranës është prerë në 16 qershor 2012 pas një vizite me një grup arkeologësh të huaj që dëshironin të shikonin këtë muze, i vetmi i këtij lloji ne Tirane. Biletat që i ruajtëm deri në dalje, përpos numrit t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:44.220Z

Komiteti Olimpik Ndërkombëtar njeh Kosovën

Komiteti Olimpik Ndërkombëtar (IOC) është i vendosur të njohë Kosovën, edhe pse shteti më i ri në botë nuk do të ketë asnjë mundësi të marrë pjesë në Lojërat Olimpike "Pekin 2008". "Do të ketë njohje të Kosovës si pjesë e IOC-së. Unë mund ta bëj të ditur këtë para kohe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:28.602Z

Komiteti diskuton për liberalizimin e vizave

Sot mblidhet Komiteti Drejtues për liberalizimin e vizave. Në këtë mbledhje do të marrë pjesë edhe kryeministri, Isa Mustafa ku do të diskutohet për përmbushjen e kritereve për liberalizim të vizave. Kosova është shteti i vetëm në Ballkan, qytetarët e të cilit nuk mund të udhëtoj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:48.868Z

Komiteti i Emergjencave, bilanc te demeve

Komiteti nderministror i Emergjencave ka bere publike bilancin e pare te demeve te shkaktuara nga permbytjet ne zonat veriperendimore te vendit. (UPDATE) Sipas te dhenave zyrtare, ne qarkun e Shkodres, uji ka permbytur deri tani mbi 4786 hektare toke dhe 870 shtepi. Komiteti njofton se de

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:46.597Z

Ngrihet komiteti “antiduhan”

 Qeveria miratoi dje organizimin dhe funksionimin e komitetit ndërsektorial për mbrojtjen e shëndetit nga produktet e duhanit. Ky komitet do të kryesohet nga ministri i Shëndetësisë dhe në përbërje të tij do të jenë zv.ministrat e Financave, e Brendshëm, të mbrojtjes, të Kultur

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama