Rezultate te kerkimit per termin: +Komitetin

Meta: total 1000 / total_found 3855 / time 0.002 / keyword[0] komitetin / docs[0] 3855 / hits[0] 4557 /
Rihetim për 21 Janarin,  Strasburgu zgjidh me marrëveshje padinë e familjarëve të viktimave
  • 2019-03-29

Rihetim për 21 Janarin, Strasburgu zgjidh me marrëveshje padinë e familjarëve të viktimave

Gjykata e Strasburgut shpalli vendimin, duke pranuar marrëveshjen mes 4 familjarëve të protestuesve të vrarë më 21 Janar dhe qeverisë shqiptare, e cila ka marrë përsipër që të rihapë hetimet. Paraprakisht ka marrë përsipër të thotë që hetimi dhe gjykimi në këtë çështje nuk

Ditari i Sadijes: 11 vite në Lidhje e lodhën Dritëroin
  • 2019-03-19

Ditari i Sadijes: 11 vite në Lidhje e lodhën Dritëroin

35 vite më parë, më 15 mars 1884 Sadije Agolli atëherë vetëm 40 vjeç, shkruan nga Vlora, në një faqe ditari letrën e mëposhtme…Ndërsa në një tjetër letër më 1982-shin, kur Sadija ndodhej në spital për një ndërhyrje kirugjikale, Dritëro Agolli i shkruan asaj një letër pl

Vizita në Danimarkë e Suedi e Kadaresë, ku kërkohej të botohej Gjenerali..
  • 2019-02-25

Vizita në Danimarkë e Suedi e Kadaresë, ku kërkohej të botohej Gjenerali..

Në vitin 1971 shkrimtari Ismail Kadare bashkë me një delegacion kulturaltë kryesuar nga Mistro Treska, udhëtuan drejt Danimarkës dhe Suedisë, ku ndër të tjera, është kërkuar dhe mundësia e botimit të romanit Gjenerali i ushtrisë së vdekur. Sipas dosjes 447, gjendur në Arkivin Qendro

No Pic available
  • 2019-02-22

Si përgjohej Maks Velo, se kishte parë film me shtëpi publike

Dosja e Përndjekjes së Sigurimit të Shtetit ndaj artistit Maks Velo vazhdon të ngjallë debate mbi raportin që ne si shoqëri duhet të mbajmë me të shkuarën. Më poshtë shqiponline po boton një pjesë nga përndjekja e Velos, sipas raporteve të Sigurimit të Shtetit, marrë nga libri Jet

Trump kërkon dorëheqjen e ligjvënëses demokrate
  • 2019-02-12

Trump kërkon dorëheqjen e ligjvënëses demokrate

Presidenti Donald Trump tha të martën se ndjesa që kërkoi ligjvënësja e re Ilman Omar për komentet e saj se anëtarët e Kongresit mbështesin Izraelin pasi paguhen për ta bërë këtë, është “e çalë” dhe se ajo duhet të japë dorëheqjen. Në komentet e bëra në Twitter g

No Pic available
  • 2019-02-09

Panucci zbërthehet para Evropianit: Hysaj duhet të luajë, po më telefonoi Reali

Në prag të grumbullimit të parë për aventurën e re të kualifikueseve për kampionatin Europian, Christian Panucci tregon në një intervistë për Top Channel parapërgatitjet e kësaj ere të dytë të tij, pas një asaj të Ligës së Kombeve aspak pozitive. Tani po i shohim të gjithë, ja

Stuhi në ushtrinë ruse, Putin shkarkon 9 gjeneralë
  • 2019-02-09

Stuhi në ushtrinë ruse, Putin shkarkon 9 gjeneralë

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, shkarkoi njëmbëdhjetë zyrtarë të lartë ushtarakë që mbanin poste qeveritare. Dekreti i bërë publik të premten thotë se Putin i ka zëvendësuar nëntë gjeneralë dhe dy kolonelë, të cilët mbanin poste të nivelit të lartë në Komitetin Hetimor