Rezultate te kerkimit per termin: +Komitetit +Kombtar

Meta: total 33 / total_found 33 / time 0.000 / keyword[0] komitetit / docs[0] 13933 / hits[0] 19991 / keyword[1] kombtar / docs[1] 782 / hits[1] 1282 /
Nga Paskal Milo/ Balli, kombëtar apo tradhtar?!
  • 2016-11-02

Nga Paskal Milo/ Balli, kombëtar apo tradhtar?!

Prof. Paskal Milo Gjermanët nuk arritën të merrnin nga shqiptarët atë çfarë kishin shpresuar kur në verën e vitit 1943 po përgatiteshin për të ndërhyrë në Shqipëri. Tek ata ekzistonte opinioni i gabuar se shumica e shqiptarëve nuk do të lëviznin as gishtin kur ushtria gjermane do

Qemal Stafa, historia 70-vjeçare e Stadiumit Kombëtar
  • 2016-05-11

Qemal Stafa, historia 70-vjeçare e Stadiumit Kombëtar

NGA BESNIK DIZDARI Indrodukt... Me sa duket, erdhi edhe radha ime. Mbasi kanë folur, kanë kundërshtuar, kanë komentuar, kanë polemizuar, kanë akuzuar, kanë debatuar, kanë ironizuar kushedi sa të tjerë. Kësisoj të duket se jam i fundit. Ndonëse kam qenë i pari. Kam qenë i pari q

Pse refuzoi Perëndimi që irredentistët e Kosovës të ishin në Komitetin për çlirimin e Shqipërisë
  • 2014-08-27

Pse refuzoi Perëndimi që irredentistët e Kosovës të ishin në Komitetin për çlirimin e Shqipërisë

Kuvend letrash me miqtë, letërkëmbimi i pasur i Mustafa Merlikës-Kruja, i përfshirë në katër vëllime, jep dimensionin jo vetëm të këtij personaliteti, por dokumenton e zbardh shumë anë të errëta të historisë so

No Pic available
  • 2013-10-28

Mustafa Kruja: E vërteta egrupit terrorist "Krahu Kombëtar"

Ndodhít’e perjodës gjashtmojore të sundimit ëidjan s’përmblidhen dot në pak radhë e mb’anë tjetër janë edhe mjaft të njohura. Ato përbëjnë një akt shumë të pleksur e të koklavitur të tr

No Pic available
  • 2013-01-14

Dokumente false për azil, Gjin Marku në procedim penal

TIRANE-  Seksioni Kundër Krimit Ekonomik dhe Financiar deklaron se ka nisur procedim penal në gjëndje të lirë, ndaj Kryetarit të Komitetit te Pajtimit Mbarëkombëtar, Gjin Lazër Marku si dhe ndaj një 27 vjeçari Abdullah Zabit Skeja banues në Farkë. Procedimi penal nisi, dje pasi në p

Kerkesat e rreme per azil 2 persona procedohen penalisht
  • 2013-01-14

Kerkesat e rreme per azil 2 persona procedohen penalisht

Ka tentuar të aplikojë për azil për gjakmarrje në Kanada, por jo vetëm se ka përfituar këtë azil, por tashmë I duhet të përballet me prokurorinë për përfitimi të parregullt, e cila sipas kodit penal ndëshkohet  

100 vjetori i Pavarësisë, ja vendimet e Komitetit
  • 2012-08-08

100 vjetori i Pavarësisë, ja vendimet e Komitetit

TIRANE- Komiteti Shtetror pr 100 vjetorin e Pavarsis, i mbledhur nn drejtimin e Kryeministrit Berisha mori disa vendime n kuadrin e festimeve pr 100 vjetorit t pavarsis s Shqipris. Komiteti vendosi q monumenti i Ismail Qemalit, i autorit Odise Paskali, i cili aktualisht ndodhet n Muzeun Historik K