Rezultate te kerkimit per termin: +Komitetit +Qendror

Total: 1848
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:13.334Z

Dokumentet sekrete, kur Sigurimi i Shtetit dhe Komitetit Qendror i PPSH sulmonin Kadarenë

Dokumente të panjohura arkivore të Sigurimit të Shtetit dhe Komitetit Qendror të PPSH-se, të klasifikuara Tepër Sekret, me procesverbale të mbledhjeve të Lidhjes së Shkrimtarëve; analiza, kritika, dëshmi, raporte, relacione, akuza e denoncime ndaj shkrimtarit Ismail Kadare, të papubli

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:09.305Z

Drejtuesit e RTVSH-së, nomenklaturë e Komitetit Qendror

Vijon shkrimi për historinë e Televizionit Shqiptar që nga hapat e parë të tij Skifter Këlliçi Vijon nga numri i kaluar Peripecitë e grupi gjerman të xhirimit Me 13 janar 1981, Drejtoria e Përgjithshme e RTVSH mori një telegram nga Televizioni i Republikës Demokratike Gjermane, ku

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:25.379Z

Agim Doçi: Si i vodha perdet e Komitetit Qendror, për të qepur fustanin rozë të Parashqevi Simakut

Kënga e Festivali të 27-të në RTSH, E duam lumturinë, kompozuar nga Pirro Çako, me tekst të Agim Doçit, ka qenë temë bisede në emisionin e djeshëm Pasdite në Top Channel. Ata që e kanë jetuar atë kohë, vështirë të mos kujtojnë Parashqevi Simakun dhe grupin e fëmijëve, veshur t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:43.865Z

PD Asambleja Edi Rama klonoi Komitetin e ri Qendror te PS-se

“Sot, kryetari i PS Edi Rama, njoftoi anëtarët e partisë së tij se përfundoi procesi i klonimit të komitetit të ri qendror të PS-së”. Kështu nis deklarata e selisë blu, pas shpalljes së emrave të anëtarëve të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:44.515Z

Asambleja e PS-se PD Rama klonoi me rekord Caci dhe Sollaku yjet e rinj te komitetit

Pas shpalljes se listes perfundimtare me emrat e rinj te Asamblese Kombetare nga Partia Socialiste nuk mungoi dje reagimi i PD-se e cila e cilesoi procesin e numerimit te votave si nje klonim te komitetit te ri qendror te selise roze. Sot me date 10 nentor Kryetari i PS-se Edi Rama njoftoi anetare

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:54.446Z

Rudolf Marku: Si më sulmoishkrimtari i Komitetit Qendror

$(function() { // Basic carousel, no options $('#foo0_banner_dx4').carouFredSel(); // Basic carousel + timer $('#foo1_banner_dx4').carouFredSel({ items : 1, direction : "down", auto : { easing : "elastic",

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:57.635Z

Gjykata e Tiranës i dorëzohet sot një pinjolli të Komitetit Qendror, të përndjekurit, apel që të respektohet rezoluta e Strasburgut

Të përndjekurit politikë denoncojnë shpërfilljen e rezolutës së KE-së “për dënimet e krimeve të komunizmit” nga ana e KLD-së dhe i kërkojnë Presidentit të Republikës të ndalë këto vendime politike me natyrë korruptive që po rrënojnë imazhin e shtetit shqiptar T�

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama