Rezultate te kerkimit per termin: +Komitetit

Meta: total 1000 / total_found 13659 / time 0.006 / keyword[0] komitetit / docs[0] 13659 / hits[0] 19596 /
No Pic available
  • 2017-06-24

Letra për Ramizin, Elona Agolli: Tani që Dritëroi sështë në jetë, thurin thashetheme

Elona Agolli, e bija e Dritëroit, ka reaguar për disa shkrime botuar prej librit të ri të Dashnor Kaloçit Shkrimtarët e artistët nën diktatin komunist dhe intrigat e njëri-tjetrit. Shkak për reagimin është bërë artikulli me titull Letra për Ramizin: Dritëroi është dakord që Faik B

No Pic available
  • 2017-06-24

Kreu i KMSH-së uron besimtarët myslimanë për Fiter Bajramin, ka dhe një mesazh për zgjedhjet

Kreu i Komitetit Mysliman Shqiptar, Skënder Bruçaj ju ka uruar të gjithë besimtarëve myslimanë pas një sakrifice, agjërimin e 30 ditëve të muajit të Ramazanit gëzuar Fiter Bajramin. Në urimin e tij Bruçaj ka dhënë dhe një mesazh për zgjedhjet ditën e nesërme, ku i ka kërkuar që

Si përgjoheshin shqiptarët në Shtëpinë e Gjetheve
  • 2017-06-21

Si përgjoheshin shqiptarët në Shtëpinë e Gjetheve

Shumë njerëz e kanë lidhur jetën e tyre me Shtëpinë e Gjetheve. Një pjesë e madhe e shqiptarëve të përgjuar nga sigurimi i shtetit e një pjesë tjetër njerëzit që kryenin përgjimet. Nesti Vako ka punuar gati gjithë jetën e tij në organin e përgjimeve të vendosur në godinën mis

No Pic available
  • 2017-06-19

Nga Artan Fuga /Katër vite që humbi arsimi shqiptar nën znj. Lindita Nikolla

Nga Artan Fuga/ Padyshim që si zonjë ka mirësjelljen time. Aq më shumë se kam bindjen që as për ligjin për arsimin e lartë dhe as për veprime ose mosveprime thelbësore dikasteriale nuk është ajo përgjegjëse në kuptimin se nuk besoj që është vullneti i saj sovran që ka vendosur p

No Pic available
  • 2017-06-16

SHBA, a ka penguar Presidenti Trump drejtësinë?

Në SHBA, Prokurori i Posaçëm që po heton rreth ndikimit të Moskës në zgjedhjet presidenciale dhe lidhjeve të mundshme të ekipit të fushatës së zotit Trump me Rusinë është zgjeruar, duke përfshirë një pistë të re: hetimin për të parë nëse presidenti ka penguar drejtësinë. Nj

A E KA PENGUAR PRESIDENTI TRUMP DREJTËSINË?
  • 2017-06-16

A E KA PENGUAR PRESIDENTI TRUMP DREJTËSINË?

Në SHBA, Prokurori i Posaçëm që po heton rreth ndikimit të Moskës në zgjedhjet presidenciale dhe lidhjeve të mundshme të ekipit të fushatës së zotit Trump me Rusinë është zgjeruar, duke përfshirë një pistë të re: hetimin për të parë nëse presidenti ka penguar drejtësinë. N

Donald Trump, nën hetim për pengim të drejtësisë
  • 2017-06-15

Donald Trump, nën hetim për pengim të drejtësisë

Donald Trump është nën hetim nga prokurori special për pengim të drejtësisë për çështjen Russiagate. Lajmi bëhet i ditur nga Washington Post, që citon disa drejtues që duan të ruajnë anonimatin. Mueller po përgatitet të marrë në pyetje këtë javë 3 zyrtarë të lartë të shërb