Rezultate te kerkimit per termin: +Kompania +Bankers

Meta: total 556 / total_found 556 / time 0.001 / keyword[0] kompania / docs[0] 25955 / hits[0] 44175 / keyword[1] bankers / docs[1] 920 / hits[1] 3085 /
No Pic available
  • 2017-02-09

Blushi sjell një shishe me ujë të mbushur në Zharrëz: Ta provojë Rama që merr bakshishe nga Bankers

Greva e banorëve në Zharrëz për shkak të lëkundjeve të tokës të shkaktuara nga kërkimet për naftë nga kompania Bankers ka shkaktuar një tjetër debat në seancën e sotme të Kuvendit. Ka qenë deputeti Ben Blushi që ka akuzuar qeverinë, por edhe qeveritë, se për hir të bakshisheve

Debat per Zharrezen ne Kuvend
  • 2017-02-09

Debat per Zharrezen ne Kuvend

p styletext-align justifyeshtja e greves se urise se banoreve te Zharrezes eshte ngritur ne parlament nga deputeti i partise Libra Ben Blushi i cili ka akuzuar qeverine se nuk po mbron banoret e kesaj zone Por zevendeskryeministri Niko Peleshi i cili kryeson grupin nderministror per kete ceshtje ka

Berisha në mbrojtje të Bankers: Na bënë të famshëm në botë, qeveria po i zhvat me gjoba
  • 2017-02-09

Berisha në mbrojtje të Bankers: Na bënë të famshëm në botë, qeveria po i zhvat me gjoba

Deputeti i Partisë Demokratike, Sali Berisha gjatë fjalës së tij nga foltorja e Kuvendit ka marrë në mbrojtje kompaninë kanadeze Bankers Petroleum. Sipas Berishës, kanadezët kanë qenë taksapaguesi kryesor në Shqipëri, me nga 200 milionë euro në vit. Duke e cilësuar Bankers një kompa

Blushi: Banorët e Zharrëzës të braktisur, Bankers Petroleum vazhdon të blejë qeverinë
  • 2017-02-09

Blushi: Banorët e Zharrëzës të braktisur, Bankers Petroleum vazhdon të blejë qeverinë

Deputeti Ben Blushi ka lëshuar një lumë akuzash ndaj qeverisë, që sipas tij ka lënë në mëshirë të aftit banorët e Zharrëzës. Duke folur nga foltorja e kuvendit ditën e sotme, Blushi tha se banesat e këtyre banorëve janë çdo ditë në rrezik nga tërmetet që nuk shkaktohen nga Zo

Viti i të papriturave
  • 2017-01-14

Viti i të papriturave

Nga Ornela Liperi Dalja e Britanisë nga Bashkimi Europian, referendumi i së cilës nisi si një lojë që do të fitohej lehtë, dhe zgjedhja e Donald Trump, një tipi kontrovers si president i Shteteve të Bashkuara të Amerikës na mësuan se bota nuk është më ajo e para. Ndjenjat antiglo

Ngjarjet kryesore ekonomike në vend, që shkundën vitin 2016
  • 2016-12-31

Ngjarjet kryesore ekonomike në vend, që shkundën vitin 2016

Nga koncesioni i TVSH-së që nuk u bë kurrë, largimi i ministrit Cani, premtimi i pambajtur i faljes fiskale, shitja enigmatike e koncesionit të Rinasit, e deri tek ekonomia e kanabisit, cilat janë disa nga zhvillimet kryesore ekonomike të 2016-s   2016-a ka qenë një vit dinamik, i

Bankers, dhe rrugëzgjidhjet populiste që vrasin!
  • 2016-12-28

Bankers, dhe rrugëzgjidhjet populiste që vrasin!

Nga Mero Baze   Ajo që bie në sy pas protestës së fundit të banorëve të fshatit Zharrëz, është se të gjitha palët vrapuan ta mbyllin problemin, duke u nisur nga emocione politike të momentit, dhe jo nga historia dhe e ardhmja e fenomenit Bankers, që në fakt përgjithëson dhe