Rezultate te kerkimit per termin: +Kompania +Kastrati

Meta: total 104 / total_found 104 / time 0.001 / keyword[0] kompania / docs[0] 25548 / hits[0] 43553 / keyword[1] kastrati / docs[1] 2424 / hits[1] 4423 /
LISTA/ Ja cilat janë 200 kompanitë më të mëdha në Shqipëri
  • 2016-10-15

LISTA/ Ja cilat janë 200 kompanitë më të mëdha në Shqipëri

Pasqyra e pjesës më të madhe të 200 kompanive me qarkullim më të lartë të të ardhurave në vitin 2015, reflekton panoramën e të gjithë ekonomisë shqiptare, që nuk po ndryshon prej vitesh: një ekonomi e orientuar nga konsumi, që nuk prodhon pothuajse asgjë, pa një vizion të qartë

10 VIP-at e 2015-s: Ekonomia në udhëkryq
  • 2016-10-15

10 VIP-at e 2015-s: Ekonomia në udhëkryq

Nga Ornela Liperi Sipërmarrje nafte, që xhirojnë shumë para, por pak investime e punësim, biznese tregtuese e distributorë, që po vuajnë krizën e konsumit, kompani të reja, që brenda një viti qarkullojnë miliarda e vitin tjetër zhduken si me magji, aktivitete lojërash fati, që u n

Ana e errët e Koncesionit të Rrugës së Kombit, buxheti do të paguajë 65 mln euro për 13 e vitet para
  • 2016-09-22

Ana e errët e Koncesionit të Rrugës së Kombit, buxheti do të paguajë 65 mln euro për 13 e vitet para

Nëse qeveria do të finalizojë dhënien me koncesion të Rrugës së Kombit, përveç taksave që do të paguajnë qytetarët (5 euro për makinë) buxheti i shtetit do të paguajë në 13 vitet e para të koncesionarit të paktën 65 milionë euro, shumë që është zbardhur në raportin e zgjer

Ana e errët e koncesionit të Rrugës së Kombit
  • 2016-09-22

Ana e errët e koncesionit të Rrugës së Kombit

Nëse qeveria do të finalizojë dhënien me koncesion të “Rrugës së Kombit”, përveç taksave që do të paguajnë qytetarët (5 euro për makinë) buxheti i shtetit do të paguajë në 13 vitet e para të koncesionarit të paktën 65 milionë euro, shumë që është zbardhur në

Koncesioni i Rruges se Kombit turqit apo shqiptaret
  • 2016-09-12

Koncesioni i Rruges se Kombit turqit apo shqiptaret

Ministria e Transportit dhe Infrastruktures ka kerkuar te rishikohet vendimibr br Nje permbysje e paqarte ajo qe ka ndodhur me koncesionin e te pares rruge ne Shqiperi qe behet me pagesebr br Komisioni i Prokurimeve Publike skualifikoi konsorciumin e udhehequr nga kompania turke Vendeka Bilgi dh

Shpërthen lufta: Ministria e Transporteve ankohet për skualifikimin e turqve të rrugës së Kombit
  • 2016-09-09

Shpërthen lufta: Ministria e Transporteve ankohet për skualifikimin e turqve të rrugës së Kombit

Pasi Komisioni i Prokurimit Publik ka skualifikuar nga gara për mirëmbajtjen e rrugës së Kombit turqit e Vendekës dhe ka kualifikuar Catalyst Viba Das General Constractin LLC&Salillari shk& BEE Tech & Viplap Ateve & Kastrati sha, Ministia e Transporteve e ka ankimuar këtë v

Pas ikjes së Haxhinastos: Si ndryshoi koncesioni për Durrës-Kukës
  • 2016-09-08

Pas ikjes së Haxhinastos: Si ndryshoi koncesioni për Durrës-Kukës

Tenderi që ka tërhequr shumë polemika u zhvillua dy muaj më parë nga Ministria e Transporteve, ku sipas rezultateve, kompania "Vendeka Bilgi" u shpall fituese. Kompania fituese ofroi një investim prej 320,6 milionë euro Komisioni i Prokurimit Publik ka vendosur të ndryshojë konsorciumin, i