Rezultate te kerkimit per termin: +Kompania

Meta: total 1000 / total_found 26204 / time 0.012 / keyword[0] kompania / docs[0] 26204 / hits[0] 44607 /
No Pic available
  • 2017-06-26

Exit Poll i IPR Marketing dhe Ora News edhe në Financial Times

Exit Polli i realizuar falë bashkëpunimit mes Ora News dhe IPR Marketing, i cili dha një parashikim të përafërt për të gjithë shqiptarët në lidhje me rezultatin përfundimtar të zgjedhjeve parlamentare, është përdorur si burim referimi nga mediat ndërkombëtarë në artikujt e publik

No Pic available
  • 2017-06-26

IPR Marketing dhe Ora News suksesi i një Exit Poll-i

Exit Poll i  organizuar nga Ora News dhe IPR Marketing, dhe transmetuar mbrëmë pak pas mbylljes së votimeve,  sipas të dhënave të deritanishme të Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve duket se ka arritur të depërtojë me një saktësi në votën e shqiptarëve. Exit Poll është prit

No Pic available
  • 2017-06-25

Gjuha e trupit, si shitësit vëzhgojnë emocionet e blerësve

Kamerat me qark të mbyllur, kamerat me imazhe termike, kapelet me elektroda të inkorporuara dhe pajisje të tjera po rrisin shitjet Nga muaji shtator i vitit të kaluar e deri në prill të këtij viti, një rrjet librarish franceze në Paris, ka vendosur kamera në ambientet e brendshme për të

No Pic available
  • 2017-06-25

Ivanka Trump akuzohet për plagjiaturë

Ivanka Trump përfundon në gjykatë pasi akuzohet se ka kopjuar një linjë këpucësh të një shoqërie italiane. Vajza njëherësh këshilltarja e ngushtë e presidentit amerikan Donald Trump është paditur nga shoqëria Aquazzura, me bazë në Firence, e cila akuzon kompaninë që prodhon një

No Pic available
  • 2017-06-25

OSHE: Po furnizohen me energji të gjithë qendrat e numërimit

Në disa zona të vendit mungon energjia elektrike si në Kuçovë, duke vështiruar kështu procesin e numërimit të votave. Kompania e Shpërndarjes së Energjisë, OSHEE thotë se ka marrë të gjitha masat për mbarëvajtjen e provimit të votimit. Bazuar ne planin e masave te hartuar per zgjed

No Pic available
  • 2017-06-22

Hapet linjë direkte ajrore Tiranë-Pragë

Një linjë e re ajrore do të operojë gjatë këtij sezoni turistik duke bërë të mundur lidhjen direkte të Tiranës me Pragën në Republikën Çeke. Sipas burimeve zyrtare të Tirana Airport Partners, Travel Service, kompania më e madhe ajrore çeke, operon udhëtime të rregullta nën mark

No Pic available
  • 2017-06-22

Nuk më lini të vishem si dua, vij në punë me fustan

Një i ri ndërmori një veprim sfidues duke shkuar në punë me pantallona të shkurtra, por kompania e ktheu mbrapsht. 20 vjeçari britanik Joey Barge, nga Buckinghamshire, për shkak të të nxehtit vendosi të protestonte kundër kodit të veshjes. Kompania e cilësoi të papërshtatshme veshjen