Rezultate te kerkimit per termin: +Kompanite

Total: 3039
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:19.882Z

Kompanite celulare, kunder ligjit

Fatjona Mejdini Kompanite celulare ne vend kane shfaqur edhe propozimet e tyre, ne lidhje me ligjin e diskutuar ne qeveri "Per Komunikimet Elektronike ne Republiken e Shqiperise". Ne pergjigjet e tyre drejtuar Ministrise se Telekomunikacionit, kompanite celulare shfaqin edhe pretendimet e tyre dhe k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.866Z

Pollo me kompanite Ulni tarifat

Kompanite celulare ne vend duhet te ulin tarifat e sherbimit per perdoruesit e tyre. Ministri per Inovacionin dhe Teknologjine e Informacionit e te Komunikimit Genc Pollo gjate nje takimi me kater operatoret ne vend kerkoi qe ato te zbatojne modelin qe propozon AKEP. Pollo i eshte referuar studimit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:58.502Z

Auditi per kompanite e naftes

brbrTe gjitha kompanite te cilat kerkojne nafte ne nentoken shqiptare tashme po monitorohen edhe ne terren Ne nje interviste per Vizion Plus zvMinistri i Energjise Ilir Bejtja sqaron se pervec verifikimit te bilanceve keto firma jane duke u kontrolluar edhe per efektet qe kane dhene ne zonat e banua

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:58.681Z

Laci: Kompanite, te pasiguruara nga zjarri

Per zjarrfikesit, fatkeqesi si ajo e firmes “Henri” ndodhin zakonisht per shkak te mungeses se masave anti-zjarr ne kompanite private. Shefi i sherbimit zjarrefikes Dilaver Laci, ne nje interviste per Top Channel kerkon qe sigurimi i firmave private te mos behet pa u marre ed

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:19.878Z

Kompanite e sigurimeve nuk sigurojne veten

Me shume se cdo aktivitet tjeter vete kompanite e sigurimeve duhet te sigurohen. Cdo kompani ka si obligim te siguroje aktivitetin e saj ne kompanite e risigurimit, por kompanite qe operojne ne vendin tone nuk jane shume korrekte per te permbushur kete detyrim. Sipas Autoritetit te Mbikeqyrjes Finan

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:52.255Z

Kompanite publike zhyten ne borxhe

Kompanite nen pronesi publike duket se po e zhysin Shqiperine ne borxhe me ritme me te shpejta sesa qeveria. Te dhenat e publikuara se fundmi nga Banka e Shqiperise bejne te ditur se deri ne fund te marsit, kompanite publike si KESH, OSSH etj., rriten borxhet ne banka deri ne 14.8 miliard

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:28.841Z

Obama per bashkepunimin me kompanite teknologjike

brbrLufta kunder terrorizmit spiunazhit dhe ajo kibernetike ka detyruar Presidentin Amerikan Barak Obama te nenshkruaje nje urdher ekzekutiv per te inkurajuar kompanite e medha te ndajne te dhenat e tyre me qeverine amerikane Duke folur ne Samitin e Sigurise Kibernetike te organizuar nga Shtepia e B

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama