Rezultate te kerkimit per termin: +Kompleksi

Meta: total 1000 / total_found 3329 / time 0.001 / keyword[0] kompleksi / docs[0] 3329 / hits[0] 4317 /
No Pic available
  • 2017-06-22

IS po përdor 100.000 persona si mburoja njerëzore

Kryeministri irakian Haider al-Abadi u shpreh se shkatërrimi i xhamisë antike të al-Nurit në Mosul është një deklaratë zyrtare e mposhtjes nga i ashtuquajturi Shteti Islamik. Forcat irakiane deklaruan se ISIS shpërtheu xhaminë dhe minaret e famshme të saj, teksa xhihadistët luftuan për

Mali, sulm ndaj një kompleksi turistik; viktima dhe pengje
  • 2017-06-19

Mali, sulm ndaj një kompleksi turistik; viktima dhe pengje

Është sulmuar në Mali një vendbanim turistik, shumë popullor për perëndimorët, në periferi të Bamako-s, kryeqyteti i vendit. Ky sulm është kryer nga një grup xhihadist. Qeveria raporton se është duke kundërsulmuar, por ka viktima, të paktën tre. Terroristët kanë marrë pengje, nj

No Pic available
  • 2017-06-11

2 mln paund kanabis në kompleksin bërthamor nëntokësor

Në një bunker bërthamor të ngritur gjatë luftës së ftohtë ka shërbyer si bazë për kultivimin e kanabisit, vlera e të cilit arrin në 2 milion paund në vit. Kompleksi nëntokës me 20 dhoma ishte ndërtuar për të shpëtuar personalitetet në rast të ndonjë lufte bërthamore. I pajisu

Pra, Oliver Stone e paska zbërthyer misterin e maços Putin?
  • 2017-06-11

Pra, Oliver Stone e paska zbërthyer misterin e maços Putin?

Me fotografitë e pashembullta të maços me gjoksin lakuriq në kalë dhe si gjuetar tigrash, dokumentari Putin Interviews vazhdon ta fabrikojë carin modern, shkruan Mary Dejevsky në The Guardian Pse sillet kështu? Pse Vladimir Putini fotografohet me gjoksin lakuriq mbi kalë, del në gjueti të

No Pic available
  • 2017-06-11

Inagurohet prakingu në sheshin Skënderbej

Nga mëngjesi i kësaj të dielë qytetarët kanë mundësi të përdorin parkimin nëntokësor të sheshit “Skënderbej” me mbi 300 vende. Parkimi është inaguruar nga kryebashkiaku Erion Veliaj dhe deputeti i Partisë Socialiste Fatmir Xhafaj. Erion Veliaj: Për këdo që ka punë te

Hapet parkingu nëntokësor te sheshi Skënderbej, Veliaj: Qytetarë e vlerësuan me notën 10
  • 2017-06-11

Hapet parkingu nëntokësor te sheshi Skënderbej, Veliaj: Qytetarë e vlerësuan me notën 10

Përveçse një qendër pedonale, sheshi Skënderbej ka tashmë edhe parkingun nëntokësor me mbi 300 vende, duke i dhënë zgjidhje problemit të parkimit të automjeteve në qendër të qytetit. Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, i shoqëruar nga deputeti i PS, Fatmir Xhafaj, inspek

No Pic available
  • 2017-06-10

Ikonat e nazizmit mbijetojnë ende në Shqipëri?!

Nga Armand Plaka Mos u shqetësoni, nuk është ndonjë analizë, e as ndonjë koment që mund të atakojë ngjarjet e politikës së ditës, brenda e jashtë vendit, e ndoshta nuk do e meritonte të përbënte madje edhe asnjë ngacmim për të shkruar qoftë edhe dy radhë në një postim në Face