Rezultate te kerkimit per termin: +Komsioni

Total: 139
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:34.313Z

Opozita kërkon seancë dëgjimore me Presidentin, Meta shpreh gatishmërinë

Nënkryetari i Komisionit të Jashtëm, Tritan Shehu gjatë seancës dëgjimore për marrëveshjen e detit me ministrin Ditmir Bushati kërkoi që në një seancë të ngjashme të thirret edhe Presidenti Ilir Meta. Ministri Bushati foli në shkelje të etikës ndaj deputetëve dhe Presidentit. Që

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:29.842Z

Energji falas për të varfrit, rrëzohet projektligji i PD-së

Deputetët e PS-së: Kostoja 1.2 miliardë lekë, të pyetet qeveria Propozimi – Familjet e varfra të marrin 90 kilovatë/orë energji falas në muaj, nga qershori në tetor dhe 150 kilovatë për 6 muajt e tjerë Përfituesit – Drafti mbart efekte financiare dhe është bazuar në ll

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:37.965Z

Bie drafti i qeverisë, Byroja Kombëtare e Hetimit do të jetë në varësi të Prokurorisë

Burime të parlamentit shqiptar i thanë Zërit të Amerikës së Byroja Kombëtare e Hetimit do të shqyrtohet nga Komisioni i Reformës në Drejtësi së bashku me paketën e ndryshimeve kushtetuese. Ashtu siç ishte paralajmëruar disa javë më parë nga Zëri i Amerikës, Byroja pritet të jet�

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.418Z

PS: Të nisë komsioni hetimor

Në bashkëbisedimin e rradhës me gazetarët, kësaj here në vend të kryetarit Rama, Gramoz Ruçi bëri të ditura propozimet e socialistëve për mazhorancën, dorëzuar Astrit Patozit që më 28 korrik. (UPDATE) Socialistët kërkojnë ngritjen pa humbur më kohë të komisionit heti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:16.317Z

Institucionet kushtetuse të drejtësisë kërkojnë fonde shtese në buxhet

Institucionet Kushteteuese, kanë kërkuar shtese fondi ne buxhetin për vitin  2016, kryesisht për zgjerim  të administratës. Para komsionit të ligjeve Prokuroria e Përgjithshme kërkoi 105  punojës shtesë prej të cilëve 35 prokuror dhe 20 oficer gjyqësore kjo për shkak të rritjes s�

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:45.641Z

Reforma, Halimi: Duhet projekt që ta mbajë drejtësinë larg Edi Ramës

"Reforma në drejtësi do të bëhet, por jo ajo që ka Edi Rama në kokë, sistemi i drejtësisë duhet të jetë larg Edi Ramës, do realizohet sic e kërkon komisioni i Venecias". Kështu u shpreh sot deputeti demokrat Eduard Halimi, teksa i pyetur nëse po kërkon opozita të gjejë pretekste

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:29.075Z

Nis punën komisioni për rivlerësimin e gjyqtarëve e prokurorëve

Puna për konstituimin e komsionieve te vettingut ka nisur zyrtarisht, ndërsa sot u mblodh komsioni ad hock me 6 anëtarë që do të verifikojë kandidaturat për këto institucione. Komisioni parlamentar ka 10 ditë kohë për të filtruar 193 kandidatë, ndërsa do i referojë dy komsioneve të

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama