Rezultate te kerkimit per termin: +Komuns +Hoxha

Meta: total 6 / total_found 6 / time 0.000 / keyword[0] komuns / docs[0] 209 / hits[0] 362 / keyword[1] hoxha / docs[1] 29350 / hits[1] 60188 /
No Pic available
  • 2010-08-23

Gjykata liron kryekomunarin e Kalasë së Dodës

Togat e zeza vendosn “arrest shtpie” pr Bajram Himallarin. T akuzuarit e tjer vlersohen me mas “detyrim paraqitje” Gjykata e Tirans ka vendosur ditn e djeshme “arrest shtpie” pr Bajram Himallarin, kryetar i Komuns Kala e Dods, duke e liruar nga qelit. Togat e zez

No Pic available
  • 2010-08-21

Hetimet, si u zbulua grupi i falsifikatorëve

Operacioni Antikorrupsioni i Tirans ka vn n pranga dje kryetarin e Komuns Kala e Dods, si dhe tre zyrtar t tjer. Sipas t dhnave nga policia e kryeqytetit, specialistt e seksionit kundr korrupsionit zhvilluan operacionin e koduar “Zarfi i Bardh”. Nga ky operacion u realizua ndalimi i Baj

No Pic available
  • 2010-08-20

Pranga kryekomunarit të Kalasë së Dodës. Akuzohet për shpërdorim detyre

Policia e Tiranes ka arrestuar kreun e Komunes s Kalas se Dods, ndersa po heton ne gjendje te lire 3 persona te tjere. Bajram Himallari eshte vene ne pranga mbremjen e djeshme ne kuader te operacionit "Zarfi i Bardhe" me akuzen e shprdorimi t detyres dhe falsifikimit te dokumentave.

No Pic available
  • 2010-03-02

Analistët: Hetim për zgjedhjet vetëm nga Prokuroria

Analistt politik e shohin organin e akuzs si t vetmin institucion q mund t ndrmarr nj hetim t thelluar dhe Kushtetuts pr zgjedhjet e 28 qershorit. Pr Artan Hoxhn, Drejtor i Institutit t Studimeve Bashkkohore, ngritja e nj komisioni hetimor parlamentar, pr tpunn e Prokuroris do t ishte jo vetem antik

No Pic available
  • 2009-05-01

Pasuritë, shorti nxjerr në hetim vetëm deputetët e opozitës

166 zyrtarëve të të gjitha niveleve do t’u hetohet pasuria me kontroll të plotë nga ana e ILDKP-së. Shpallen edhe emrat e 27 zyrtarëve që nuk e kanë vonuar depozitimin e deklaratave të pasurisë Shaban Sulçe Inspektorati i Lartë i Deklarimit dhe Kontrollit të Pasurive ka organizuar d

No Pic available
  • 2008-11-01

Decentralizimi dhe banort e Mitrovics

M shum se 6 muaj kan kaluar q kur kan filluar bisedimet mbi decentralizimin n Vjen, pjes e t cilave bisedime ka qen edhe reformimi i pushtetit lokal t Mitrovics. Por, banort e ktij qyteti din fare pak, apo aspak rreth ktij procesi. Faton Jonuzi, nj i ri nga pjesa jugore e Mitrovics, ka prcjell vaz