Rezultate te kerkimit per termin: +Komuns

Meta: total 209 / total_found 209 / time 0.000 / keyword[0] komuns / docs[0] 209 / hits[0] 362 /
No Pic available
  • 2017-09-27

KATALONJA NJË BREXIT SPANJOLL?

Më 1 tetor rajoni i Katalonjës voton në referendum për shkëputjen nga Spanja. Rezistenca kundër pavarësisë së rajonit vjen jo vetëm nga qeveria qendrore në Madrid, por edhe nga vetë katalonjasit dhe pushteti lokal. N Esparreguera krenohen me kishn, ritualin e shfaqjeve fetare dhe bashkek

No Pic available
  • 2017-09-27

Katalonja, një Brexit spanjoll?

Më 1 tetor rajoni i Katalonjës voton në referendum për shkëputjen nga Spanja. Rezistenca kundër pavarësisë së rajonit vjen jo vetëm nga qeveria qendrore në Madrid, por edhe nga vetë katalonjasit dhe pushteti lokal. N Esparreguera krenohen me kishn, ritualin e shfaqjeve fetare dhe bashkek

No Pic available
  • 2017-02-08

Lista Serbe bën thirrje për paqe në Kosovë

Pas rrënimit të murit në veri të Mitrovicës, Lista Serbe ka dërguar një reagim, duke bërë thirrje për paqe në Kosovë, shkruan Klan Kosova. Përfaqësuesit e Listës Serbe në ditët që lamë pas kanë qenë te angazhuar në ruajtjen e paqes dhe stabilitetit  si dhe uljen e ten

Prishtina me autobusë të rinj urbanë
  • 2016-12-27

Prishtina me autobusë të rinj urbanë

Kryeqyteti i Kosovës tashmë do të ketë autobusa të rinj urbanë. Lajmin e ka bërë të ditur kryetari i Komunsës së Prishtinës, Shpend Ahmeti i cili ka publikuar në profilin e tij në FB disa foto të autobusëve të rinj.   Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tv në Fa

No Pic available
  • 2014-06-12

Tepelenë, digjen rreth 11 900 fidanë kanabis në zona të thella të fshatrave

TEPELENE – Rreth 11 mijë e 900 fidanë kanabis Sativa janë asgjësuar në fshatin Progonat të komunës së Kurveleshit.Operacioni i koduar “Drimua” angazhoi mbi 100 forca të policisë në bashkëpunim me FNSH dhe policinë e Gjirokastrës në aksionin antikanabis, të nisur nga

Triumfojnë Besa Famiglia tek meshkujt , Kastrioti në kategorinë e femrave
  • 2014-05-01

Triumfojnë Besa Famiglia tek meshkujt , Kastrioti në kategorinë e femrave

BESA Famiglia me fitoren ndaj rivalit të vjetër nga Vushtrria vazhdoi traditën e sukseseve dhe fitimit të titujve dhe trofeve të Kupës së Republikës së Kosovës, ata mbrëm nuk e patën shumë vështirë të korrin fitore sikur

No Pic available
  • 2012-06-04

Baldushk, plagoset me armë kreu i komunës, nisin hetimet 

TIRANË- Kryetari i komunës Baldushk në Tiranë, Ilmi Fadil Allmuça është plagosur mbëmë me armë zjarri. Sipas policisë plagosja ndodhi rreth orës 20: 30 minuta të mbrëmjes së të dielës në Mumajes të Komuns Baldushk.46 vjeçar banuse në Tiranë, me detyre Kryetar i Komunes Baldushk