Rezultate te kerkimit per termin: +Komun

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:28.256Z

Hasi shpallet Komunë

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e sotme ka bërë Hasin komunë të re të Republikës së Kosovës. Lajmin e ka bërë të ditur në Facebook, Ministri i Jashtëm Enver Hoxhaj i cili ka thënë se vendimi ka ardhur pasi ai i kish

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:39.927Z

Komorani, komunë në vete?

Fshati Komoran i komunës së Drenasit shumë shpejt pritet që të bëhet komunë. Ndonëse dokumentet për administrimin e tij janë dorëzuar para katër vite në Ministrin e Administratës Publike dhe në zyrën e Krymenistrit, ky f

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:57.916Z

Suspendohet pijaneci i komunës

Pirja e rakisë në orarin e punës, zyrtarit të Komunës së Prishtinës, F.H, mund t’i kushtojë me përjashtim nga puna. Fillimisht, ai është suspenduar dhe pritet të dalë para komisionit disiplinor. Zyrtarë të komunës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:53.227Z

Edhe Gora kërkon komunë

Vazhdojnë kërkesat për themelimin e komunave të reja në Kosovë. Pas Hasit dhe Zhegrës, një kërkesë të tillë e kanë edhe banorët e Gorës, të cilët dëshirojnë të kenë një komunë të v

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:42.621Z

Zjarrfikësit padisin komunën e Lipjanit

Zjarrfikësit e Komunës së Lipjanit e kanë paditur këtë komunë për mospagesë të orëve shtesë, punën e ndërrimit të natës si dhe të festave zyrtare. Ata kërkojnë kompensimin prej se është në f

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:38.290Z

Dibrës, arrestohet kryetari i komunës Muhur

DIBER-Kryetari i komunës Muhur të qarkut të Dibrës është arresuar për veprën penale të plagosjes me dashje të një personi. Kryekomunari Afrim Nikli ka goditur me mjete të forta kunatin e tij, Dalip Damzi. Ngjarja ndodhi në banesën

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:23.849Z

Zhbogar vizitoi Komunën e Graçanicës

Në kuadër të fushatës së vizitave të secilës komunë në Kosovë, shefi i Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Samuel Zhbogar, sot ka vizituar komunën e Graçanicës, për t’u njoftuar për së af&e

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama