Rezultate te kerkimit per termin: +Komuna +Daj

Total: 106
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:13.506Z

Dajç, zbulohen abuzimetnë ndihmën ekonomike

TIRANE- Shërbimi Social Shtetëror i Ministrisë së Mirëqenies Sociale dhe Rinisë ka kallëzuar sot në Prokurorinë e Rrethit të Lezhës, kryetarin, nënkryetarin dhe anëtarët e Këshillit të Komunës Dajç, si dhe is

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:47.484Z

Kryetari i Drenasit e shpërblen dajën me tokë komunale

Komuna e Drenasit ia ka dhënë në shfrytëzim dhjetëvjeçar pronën komunale kompanisë “Fer Petrol” për ndërtimin e një pike të shitjes së karburanteve. Krejt kjo dyshohet të jetë bërë në mënyr&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:12.260Z

Lezhë, shpallet “Qytetar nderi”i Dajçit Dom Antonio Sciarra

LEZHE- U lidh përjetësisht me Zadrimën e Lezhës pasi la amanet që trupi i tij të prehej në këtë tokë. Kjo histori i përket klerikut italian Dom Antonio Schiarra, i cili për 20 vite me radhë u shndërrua në frymëzimin e t&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:11.731Z

Lezhë, ndërpritet energjia elektrike në disa komuna,shkak dëmtimi i linjave

Ndërpritet sërish energjia elektrike në disa komuna të rrethit të Lezhës. Sipas informacioneve të marra shkak i ndërprerjeve të energjisë elektrike është dëmtimi i linjave të tensionit të ulët. Kështu komunat Dajç, Kolsh dhe Zejmen vazhdojnë sërisht të jenë në errësir�

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:36.263Z

Komuna e Dajçit, projekte të reja infastrukturore

Komuna e Dajçi po investon në infrastukturën e kësaj njësie vendore dhe akset rrugore që lidhin këtë komunë me fshtrat e tjerë. Sipas nenkryetarit, Fatbardh Filipi, këto projekte në infrastrukturë janë paraqitur prane Fondit Sh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:59.586Z

Moti, tre komuna të përmbytura në Lezhë

Lezhë- Reshjet e shiut kanë krijuar një situatë të rënduar në rrethin e Lezhës. Tre komuna janë totalisht të përmbytura dhe pa energji elektrike prej 48 orësh. Gjendja është alarmante në komunat Balldre, Dajç dhe Kolsh. Të dhënat nga pushteti vendor tregojnë se plot 400 hekt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:23.594Z

Dajçi i izoluar nga përmbytjet Banorët: Jemi lënë në harresë

SHKODER - Një nga zonat më problematike përsa i përket përmbytjeve është edhe komuna e Dajçit të Bregut të Bunës. Në fshatin e Shirqit, uji ka përmbytur pothuajse gjithë tokën bujqësore duke i shkaktuar dëme t&eum

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama