Rezultate te kerkimit per termin: +Komuna +Fark

Meta: total 355 / total_found 355 / time 0.001 / keyword[0] komuna / docs[0] 22248 / hits[0] 40809 / keyword[1] fark / docs[1] 2627 / hits[1] 4932 /
Kënd lodrash në Vaqarr, Veliaj: Shqipëria ndryshon nga ata që e marrin përsipër detyrën
  • 2019-02-23

Kënd lodrash në Vaqarr, Veliaj: Shqipëria ndryshon nga ata që e marrin përsipër detyrën

Fëmijët e Vaqarrit kanë një kënd të ri lojërash. Kryebashkiaku Erion Veliaj ishte sot në hapjen e këndit me sipërfaqe 1155m2, që plotëson nevojat e të gjitha grupmoshave të komunitetit në zonë, me module e lodra për fëmijë e hapësira çlodhjeje për më të rriturit. AI theksoi

No Pic available
  • 2018-10-23

Turi i dëgjesave në Njësinë 5, Veliaj: Tirana, qyteti i sigurt

Vijon turi i dëgjesave për buxhetin në Njësinë 5, Veliaj: Vendimi për të ndaluar llotot dhe kazinotë meriton bekimin tonë; Transformuam Njësinë 5, Tirana qyteti më i sigurtë Tre vite më parë as mund të mendohej që jo vetëm Njësia 5, por edhe e gjithë Tirana, të kishte një Park

Tiranë, nis ndërtimi i rrugës së re te Komuna e Parisit
  • 2018-08-09

Tiranë, nis ndërtimi i rrugës së re te Komuna e Parisit

Pas rehabilitimit të hyrjes dhe ndërtimit të rrethrrotullimit në Rr. Medar Shtylla, çka lehtësoi trafikun në gjithë Komunën e Parisit, Bashkia e Tiranës ka nisur një rruge të re që i jep më shumë frymëmarrje një prej zonave më të mëdha të qytetit. Rruga e re do të lidhë rrethr

No Pic available
  • 2018-05-29

Çudia e Farkës! Rruga mban emrin e ndërtuesit, edhe pse është gjallë

Paralel me Unazën e Madhe të Tiranës, poshtë Kodrës së Diellit ndodhet një segment rrugor afërsisht 500 m, që bart emrin e zotit Shkëlqim Fusha, i cili është pronari i shoqërisë Fusha sh.p.k., shoqëri kjo e cila ka bërë edhe ndërtimin e këtij segmenti rrugor para disa vitesh. Rrug

Veliaj: Shqiponja me mbikalim, do ribëjmë segmentin Kombinat-Plepa
  • 2018-04-24

Veliaj: Shqiponja me mbikalim, do ribëjmë segmentin Kombinat-Plepa

Vera që vjen do ta gjejë Tiranën në një kantier të punëve infrastrukturore. Bashkia e Tiranës do të nisë një sërë investimesh të rëndësishme që kanë të bëjnë kryesisht me transportin dhe sistemimin e disa prej hyrjeve dhe akseve kryesore në qytet. Kryetari i Bashkisë së Tira

Bashkia nis ndërtimin e këndit të tretë të forcës në Parkun e Liqenit
  • 2017-09-30

Bashkia nis ndërtimin e këndit të tretë të forcës në Parkun e Liqenit

Veliaj: Kemi fituar betejën me llotot dhe kafenetë; Në Maratonën e Tiranës janë regjistruar 1 mijë sportistë të huaj Ata që preferojnë natyrën për të vrapuar apo për tu ushtruar fizikisht kanë një tjetër hapësirë të dedikuar në kodrat e Parkut të Liqenit. Bashkia e Tiranës, p

Hapet Unaza e Madhe e Tiranës, Veliaj e Majko bëjnë xhiron e parë
  • 2017-09-09

Hapet Unaza e Madhe e Tiranës, Veliaj e Majko bëjnë xhiron e parë

Në prag të vitit të ri shkollor, Bashkia e Tiranës hapi sot për automjetet segmentin e Unazës së Madhe që lidh zonën e Pallatit me Shigjeta me Farkën. Në këtë mënyrë pritet të  zgjidhet problemi i trafikut të makinave që vijnë nga sheshi Shqiponja dhe Kombinati në drejtim t