Rezultate te kerkimit per termin: +Komuna +Ksamil

Meta: total 151 / total_found 151 / time 0.000 / keyword[0] komuna / docs[0] 21492 / hits[0] 39695 / keyword[1] ksamil / docs[1] 1247 / hits[1] 1918 /
Triumfi i pandëshkueshmërisë dhe arroganca e re
  • 2015-10-27

Triumfi i pandëshkueshmërisë dhe arroganca e re

Nga Mero Baze   Disa eskavatorë dhe makina transporti thyen sot derën e fshatit turistik Laguna Blu, në Golem, dhe u drejtuan nga këndi sportiv i fshatit, duke filluar prishjen e rrethimit dhe rafshimin e tij. Disa banorë të zemëruar që mbërritën aty nga Tirana nuk mundën të bëj

Moti i keq përfshin vendin: Ja gjendja e rrugëve dhe furnizimi me energji
  • 2015-10-11

Moti i keq përfshin vendin: Ja gjendja e rrugëve dhe furnizimi me energji

Pavarësisht reshjeve të dendura të 24 orëve të fundit, akset kryesore të vendit janë tërësisht në funksion të plotë. Në një deklaratë të shpërndarë për shtyp, Autoritetit Rrugor Shqiptar njofton mbi situatën më të fundit në rrugët e vendit. "Prej mesnatës po punohet nga Sh

Referendumi për territorial ne, KQZ u hap rrugën dhjetëra njësive
  • 2014-11-15

Referendumi për territorial ne, KQZ u hap rrugën dhjetëra njësive

Tiranë - Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, në mbledhjen e ditës së djeshme shqyrtoi, "kërkesat e grupeve nismëtare, për fillimin e procedurave, për zhvillimin e një referendumi vendor në 135 komuna/bashki". Në fillim të mbledhjes, përfaqësuesi i Partisë Socialiste, kërkoi pezullimin e

Ndertimet ne Ksamil pranga zyrtareve
  • 2014-10-02

Ndertimet ne Ksamil pranga zyrtareve

e Enjte 2 Tetor 20141240 pm p classwp-caption-text Besnik Abedini Fatos MalajbrbrPrangoset pak dite pas perfundimit te sezonit turistik kreu i komunes se Ksamilit Besnik Abedini brAi akuzohet per shperdorim detyre duke dhene leje ndertimi ne 15 raste ne menyre abuzive ne zonen b

Kryeministri u përgjigjet gazetarëve dhe qytetarëve
  • 2014-09-28

Kryeministri u përgjigjet gazetarëve dhe qytetarëve

Fjala e Kryeministrit Rama gjatë bashkëbisedim me gazetarët dhe pyetjet e ardhura nga rrjetet sociale: Mirëdita të gjithëve! Shpresoj dhe uroj që të keni kaluar edhe ndonjë ditë pushimi të mbarë. Sikundër edhe e kemi lajmëruar jam këtu i gatshëm që t'i përgjigjem jo vetëm pyetjev

No Pic available
  • 2014-08-23

Bregdeti dhe kryeqyteti, 5 projektepër turizmin dhe modernizimin

Këshilli kombëtar i Territorit ka vendosur nisjen e punës për 5 projekte të cilësuara si strategjike. Po ashtu është marrë dhe vendimi për ndërtimin e një porti jahtesh. Në vendim theksohet “Fillimi i procedurave për hartimi

Rama Doreheqjen nuk ia kerkoj dot as Fullanit dhe as Nishanit
  • 2014-08-22

Rama Doreheqjen nuk ia kerkoj dot as Fullanit dhe as Nishanit

Transmetuar me 21082014 - 1212 Kryeministri Edi Rama Lajme te lidhuraFOTO VIDEO FJALIMI I PLOT T GJITHA PYETJE-PRGJIGJET PUBLICITET Tirane 21 gusht 2014 NOAal- Kryeministri Edi Rama ne konferencen e pare pas sezioni