Rezultate te kerkimit per termin: +Komuna +Ksamil

Meta: total 156 / total_found 156 / time 0.000 / keyword[0] komuna / docs[0] 22083 / hits[0] 40592 / keyword[1] ksamil / docs[1] 1347 / hits[1] 2088 /
Përgjimet/ Gjykatësja 50 mijë euroshe: I dua të thata, jo toka
  • 2016-07-29

Përgjimet/ Gjykatësja 50 mijë euroshe: I dua të thata, jo toka

Dosja që u bë burim korrupsioni në Gjykatën e Lartë kishte gati një vit që ishte në pritje për t'u shqyrtuar. Rezulton të jetë regjistruar në nëntor 2014, me palë paditëse shtetasen Gjeorgjia Gjoka dhe gjatë kësaj kohe ka qëndruar në pritje deri në datën 12 korrik 2016, kur edh

Dosja e skandalit, kërkonin para për një vërtetim fakti
  • 2016-07-29

Dosja e skandalit, kërkonin para për një vërtetim fakti

Dosja që u bë burim korrupsioni në Gjykatën e Lartë kishte gati një vit që ishte në pritje për tu shqyrtuar. Rezulton të jetë regjistruar në nëntor 2014, me palë paditëse shtetasen Gjeorgjia Gjoka dhe gjatë kësaj kohe ka qëndruar në pritje deri në datën 12 korrik 2016, kur edhe

Sezoni veror, sivjet 3 qendra shëndetësore më shumë për pushuesit
  • 2016-05-19

Sezoni veror, sivjet 3 qendra shëndetësore më shumë për pushuesit

Masat  FSDKSH: Nga 15 shtatori, 26 institucione shëndetësore në zonat turistike të vendit Prej datës 15 qershor deri më 15 shtator 2016, në të gjitha zonat turistike në Shqipëri, qofshin këto zonat bregdetare apo malore, do të funksionojnë 26 qendra të përkohshme shëndetësore. Asht

Limos Dizdari: Më kanë kërcënuar, i kam çuar mesazh Kryeministrit
  • 2016-05-04

Limos Dizdari: Më kanë kërcënuar, i kam çuar mesazh Kryeministrit

Bustet e Naimit, Nolit, Beethoven-it, që ai ka vendosur në Qendrën Kulturore "Dea" në Ksamil, ish- Vatra e Kulturës, nuk e "shpëtuan" dot artistin Limos Dizdari nga telashet. Limos Dizdari Pas vitesh përpjekjesh nëpër gjykata dhe investimi, për të kthyer një godinë të braktisur në n

Pse e kërcënojnë Limos Dizdarin?
  • 2016-05-03

Pse e kërcënojnë Limos Dizdarin?

Pak ditë më parë, gazeta Dita shkruante se kompozitori Limos Dizdari, që prej vitesh tashmë jeton në Ksamil, është kërcënuar me jetë. Ai ka dhënë një intervistë sot për gazetën Panorama, ku shpjegon pse e kërcënojnë. Një grup intelektualësh kanë nënshkruar një peticion, p

Triumfi i pandëshkueshmërisë dhe arroganca e re
  • 2015-10-27

Triumfi i pandëshkueshmërisë dhe arroganca e re

Nga Mero Baze   Disa eskavatorë dhe makina transporti thyen sot derën e fshatit turistik Laguna Blu, në Golem, dhe u drejtuan nga këndi sportiv i fshatit, duke filluar prishjen e rrethimit dhe rafshimin e tij. Disa banorë të zemëruar që mbërritën aty nga Tirana nuk mundën të bëj

Moti i keq përfshin vendin: Ja gjendja e rrugëve dhe furnizimi me energji
  • 2015-10-11

Moti i keq përfshin vendin: Ja gjendja e rrugëve dhe furnizimi me energji

Pavarësisht reshjeve të dendura të 24 orëve të fundit, akset kryesore të vendit janë tërësisht në funksion të plotë. Në një deklaratë të shpërndarë për shtyp, Autoritetit Rrugor Shqiptar njofton mbi situatën më të fundit në rrugët e vendit. "Prej mesnatës po punohet nga Sh