Rezultate te kerkimit per termin: +Komuna +Nikel

Meta: total 51 / total_found 51 / time 0.000 / keyword[0] komuna / docs[0] 22083 / hits[0] 40592 / keyword[1] nikel / docs[1] 484 / hits[1] 617 /
No Pic available
  • 2017-01-07

Fiks Fare: Kërkimet për flori rrezikojnë zhdukjen e një fshati të tërë në Librazhd

Kërkimet pa kriter për hekur nikel dhe flori rrezikojnë zhdukjen e një fshati të tërë në Librazhd. Dhjetëra banorë të fshatit Vulçan, në Njësinë Administrative Hotolisht, u ankuan në emisionin investigativ Fiks Fare se një firmë që kërkon në sipërfaqe hekur nikel dhe flori shka

Fiks Fare: Kërkimet për flori rrezikojnë fshatin në Librazhd
  • 2017-01-06

Fiks Fare: Kërkimet për flori rrezikojnë fshatin në Librazhd

Kërkimet pa kriter për hekur nikel dhe flori rrezikojnë zhdukjen e një fshati të tërë në Librazhd. Dhjetëra banorë të fshatit Vulçan, në Njësinë Administrative Hotolisht, u ankuan në emisionin investigativ Fiks Fare se një firmë që kërkon në sipërfaqe hekur nikel dhe flori shka

Mungesë energjie në 6 qarqe të vendit, përfshi Tiranën
  • 2016-11-28

Mungesë energjie në 6 qarqe të vendit, përfshi Tiranën

Moti i keq që ka përfshirë vendin ka krijuar avaritë e para në shpërndarjen e energjisë elektrike. Në disa zona të vendit ka mungesë të energjisë. Shoqëria OSHEE ka ngritur Shtabin Qëndror të Gadishmërisë dhe atyre Rajonale, për garantimin dhe furnizimin me energji elektrike, të t

No Pic available
  • 2016-06-12

Zbardhet vrasja e Fatmir Pulës, ja si vepruan autorët deri në ekzekutimin e tij

Prokuroria e Krujës ka dërguar për gjykim 4 persona të cilët akuzohen për vrasjen e Fatmir Pulës, ngjarje e ndodhur në 19 janar të këtij viti. Sipas Prokurorisë 4 personat akuzohen për veprën penale të “Vjedhjes me pasojë vdekjen” dhe “armëmbajtje pa leje”. Fa

No Pic available
  • 2016-06-12

Si u vra Fatmir Pula, ja plani i grabitjes deri tek ekzekutimi

Prokuroria e Krujës ka dërguar për gjykim 4 persona të cilët akuzohen për vrasjen e Fatmir Pulës, ngjarje e ndodhur në 19 janar të këtij viti. Sipas Prokurorisë autorët kanë pasur qëllim grabitjen e tij. Sipas Prokurorisë 4 personat akuzohen për veprën penale të “Vjedhjes me

Dosja e prokurorisë: Si u vra në pritë Fatmir Pula
  • 2016-06-12

Dosja e prokurorisë: Si u vra në pritë Fatmir Pula

Prokuroria e Krujës ka dërguar për gjykim 4 persona, të akuzuar për veprën penale të Vjedhjes me pasojë vdekjen dhe armëmbajtje pa leje për ngjarjen e ndodhur në dt. 19.01.2016, kur ka humbur jetën shtetasi Fatmir Pula, i qëlluar me armë zjarri gjatë një tentative për vjedhje. P

Vrasja e Fatmir Pules gjate grabitjes dergohen per gjykim kater te dyshuarit
  • 2016-06-12

Vrasja e Fatmir Pules gjate grabitjes dergohen per gjykim kater te dyshuarit

Kruje 12 qershor 2016 NOAal- Mbyllen hetimet per kater te dyshuarit per vrasjen e Fatmir Pules te cilet akuzohen se e vrane viktimen gjate grabitjesbr br Prokuroria e Krujes ka derguar per gjykim kater persona te akuzuar per vepren penale te Vjedhjes me pasoje vdekjen dhe armembajtje pa leje per n