Rezultate te kerkimit per termin: +Komuna +Voskop

Meta: total 38 / total_found 38 / time 0.000 / keyword[0] komuna / docs[0] 22083 / hits[0] 40592 / keyword[1] voskop / docs[1] 105 / hits[1] 139 /
No Pic available
  • 2014-02-17

Nga Vermoshi në Konispol si do të rindahet Shqipëria

Të tjera rreth shkrimit Gazeta Shqip Edhe pse ende nuk ka një projektim përfundimtar të hartës së re administrative të Shqipërisë, gazeta “Shqip”, në një përpjekje të saj për të krijuar një ide rreth hartës së re admin

Korce Keshilli i Qarkut pa para
  • 2012-06-08

Korce Keshilli i Qarkut pa para

Bllokohen investimet e Këshillit të qarkut per vitin 2012 si pasoje e mosderdhjes se detyrimit prej 3.5 % nga njesite vendore. Sipas te dhenave nje pjese e konsiderueshme e ketyre njesive vendore nuk kane depozituar ne arken e ketij institucioni detyrimin vjetor nderkohe qe ka ed

MPPT njofton për gjendjen e rrugëve në vend
  • 2012-02-07

MPPT njofton për gjendjen e rrugëve në vend

Komuna te thella te bllokuara dhe rruge te kalueshme me veshtiresi per shkak te reshjeve te bores, ngrices apo eres se forte. Kjo eshte edhe sot situata ne shume pjese te vendit. Ministria e Puneve Publike dhe Transportit ka njoftuar ne oret e mbremjes lidhur me gjendjen e rrugeve ne te gjithe vendi

No Pic available
  • 2011-05-12

Festë në Korçë, Peleshi i PS-së fiton mandatin e dytë

Niko Peleshi, kandidati i koalicionit “Aleanca për të ardhmen”, fiton mandatin e dytë në krye të Bashkisë së Korçës.Ai u rikonfirmua dje në këtë detyrë pasi arriti të sigurojë 2193 vota më shumë se rivali i tij, kandidati i koalicionit “Aleanca për të ardhmenR

No Pic available
  • 2011-05-12

PS fiton 31 bashki, PD 133 komuna

Rezultati i zgjedhjeve vendore të 8 majit vijon të ndajë votën mes fshatit dhe qytetit.Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka dhënë rezultatet për 270 njësi vendore, bashki e komuna, nga 384 njësi që ka vendi.  Sipas këtyre rezultateve, koalicioni qeveritar vijon të thellojnë diferencën n

No Pic available
  • 2011-05-11

Rezultatet paraprake te dhena nga KQZ

BASHKIA TIRANE 264/ 485 EDI RAMA Aleanca per te Ardhmen : 67023 HYSNI MILLOSHI: 765 | LULZIM BASHA Aleanca per Qytetarin: 66726 Qarku Berat /Bashkia BERAT 74 / 74 FADIL NASUFI Aleanca per te Ardhmen: 10148 vota ILIR DECOLLI Aleanca per Qytetarin: 9177 vota Qarku Berat/Komuna VELABISHT 15 / 15 KASTR

No Pic available
  • 2011-05-11

Korçë, Peleshi në avantazh, Pogradecin e rifiton PS-ja

Kandidati i PS-së, Niko Peleshi, ka marrë deri më tani 1723 vota më shumë se rivali i tij demokrat, Andrea Mano.Ky rezultat vjen kur kanë mbetur edhe 12 kuti votimi pa u hapur, ndërkohë që mbrëmë ka vijuar procesi i numërimit deri në orët e vona. Ka pasur një ngushtim të diferencës