Rezultate te kerkimit per termin: +Komuna

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:23.600Z

BDI ka fituar 14 komuna, PDHS 2 komuna

VMRO-DPMNE ka fituar në 57 komuna , Bashkimi Demokratik për Integrim 14 dhe Partia Demokratike Shqiptare në 2 komuna. Komisoni Shtetëror Zgjedhor shpalli rezulatet e para të rrethit të dytë të zgjedhjeve lokale në Maqedoni. VMRO-DPMNE ka fituar në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.315Z

Komuna Vs Thaçi

Zyrtarë të Komunës së Prishtinës nuk pajtohen me deklarimet e Hamdi Thaçit, i cili problemin me ndërtimin e lartë të fqinjit të tij e ka publikuar në Express. Sipas zyrtarëve komunalë, ata kanë fakte të mjaftueshme për të vërtetuar të kundërtën, se ndërtimi që ka bërë fqi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:37.336Z

Dhjetëra komuna në raundin e dytë

Shkup - Në raundin e parë koalicioni i udhëhequr nga VMRO-DPMNE ka fituar në 23 komuna, Lidhja Social Demokrate në 4 komuna, BDI në 4 komuna, si dhe Partia Demokratike e Turqëve në një komunë. Në tetë komuna, KSHZ vazhdon të përpunojë të dhënat. VMRO-DPMNE ka fituar komunat: Aerodro

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:56.590Z

Komuna ua konfiskon inventarin kafiterive

Drejtoria e Inspekcionit e Komunës së Prishtinës, e asistuar edhe nga Policia, ndërmori një aksion në qendër të qytetit, me ç'rast, të gjitha lokaleve që janë duke e shfrytëzuar hapësirën publike me vendosjen e tarracave dhe për këtë shfrytëzim nuk i kanë kryer obligimet ndaj Kom

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:00.383Z

Emergjencat: 28 komuna janë të bllokuara

Me gjithë përmirësimin e kushteve të motit dy ditët e fundit, ende ka komuna të bllokuara për shkak të dëborës në vend. Drejtoria e Përgjithshme e Emergjencave njoftoi mbrëmë se në të gjithë vendin janë 28 komuna të bllokuara. Sipas saj, mësohet se konkretisht në qarkun e Shkodr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:19.584Z

Komuna mbyll shkollën

Për herë të parë pas 14 vjetësh, zilja nuk cingëroi në shkollën e fshatit Beçuk të Vushtrrisë. Atë e mbylli Komuna, duke u arsyetuar me numrin e vogël të nxënësve. Por banorët nuk pajtohen, ngase fëmijët e tyre tash duhet të udhëtojnë tetë kilometra në ditë, deri në shkoll

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:07.326Z

Mbyllet komuna Portez ska fonde

E premte 07 Dhjetor 2012 1332   Mbyllet komuna Portez ska fonde Komunes Portez ne Fier i eshte vene dryni nga drejtuesit e saj si pasoje e mungeses se fondeve. Sipas kryekomunarit Azem Shatri komuna ka nderprere sherbimet per 12 mije banore te zones pas bllokimit te granteve nga qeveria. Ne

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama