Rezultate te kerkimit per termin: +Komuna

Meta: total 1000 / total_found 22248 / time 0.010 / keyword[0] komuna / docs[0] 22248 / hits[0] 40809 /
No Pic available
  • 2019-04-06

Shitet fshati për 150 mijë euro. Ja si Spanja po lufton depopullimin e fshatrave

Spanja e zbrazur, Spanja e shkatërruar Me thirrjen e España vaciada, España arruinada, të dielën më 31 mars, dhjetëra mijëra njerëz demonstruan në Madrid për të kërkuar një zgjidhje urgjente për shpopullimin e vendit. Protesta – thanë të pranishmit – rrjedh nga gjendja

Nga deti te liqenet, plazhet më të bukura në Itali për 2019 (Foto)
  • 2019-03-29

Nga deti te liqenet, plazhet më të bukura në Itali për 2019 (Foto)

Liqene, limane dhe gropa të këndshme, nga Alpet deri në Jon: ja plazhet më të bukura Jo vetëm plazhet e krijuara nga ujërat smeraldë të Tirrenisë, Jonit dhe Adriatikut, por edhe plazhet e liqeneve të vogla, sepse bukuria në Itali është me të vërtetë kudo. Nga veriu në jug të gadis

No Pic available
  • 2019-03-18

Hapen zyrat e reja për aplikimet për ID në Njësitë 5, trefishohen kapacitetet

Qytetarët e Njësisë 5 në kryeqytet nuk do të duhet të presin në radhë për tu pajisur me letërnjoftimet e reja. Bashkia e Tiranës, në bashkëpunim me Ministrinë e Brendshme dhe kompaninë ALEAT, hapën zyrat e reja për aplikimin për mjetet biometrike të identifikimit edhe në këtë n

I shpëtoi atentatit me armë, zbardhet ngjarja te Komuna e Parisit
  • 2019-03-17

I shpëtoi atentatit me armë, zbardhet ngjarja te Komuna e Parisit

Zbardhet ngjarja e ndodhur mbrëmjen e 14 marsit 2019, ku në rrugën Prokop Mima u plagos në këmbë me armë zjarri shtetasi E. K., 29 vjeç. Policia identifikon dhe shpall në kërkim autorin. Procedohet penalisht dhe një 26-vjeçar për Deklaratë të rremë para oficerit të policisë gjyqë

No Pic available
  • 2019-03-15

Të shtëna me armë në Tiranë, plagoset në këmbë 26-vjeçari

Një atentat me armë zjarri ka ndodhur te Komuna e Parisit në Tiranë, mbrëmjen e sotme. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 21:50, ndërsa raportohet se një person ka mbetur i plagosur. Ai është E.K, 26 vjeç. Policia thekson se ngjarja ka ndodhur në rrethana ende të paqarta. 26 vjeçari është

No Pic available
  • 2019-03-06

Top Story/ Shkolla horror në Paskuqan, e ndërtuar mbi varreza

Top Story përqendroi vëmendjen në shkollën Tahir Sinani, në Kodër-Paskuqan. Kjo godinë e ndërtuar në vitin 2002, mund të jetë shkolla e vetme në botë e cila është vendosur sipër varrezave. Një situatë që shkakton frikë dhe ankth tek nxënësit çdo ditë. Ndërsa brenda në klas

Kënd lodrash në Vaqarr, Veliaj: Shqipëria ndryshon nga ata që e marrin përsipër detyrën
  • 2019-02-23

Kënd lodrash në Vaqarr, Veliaj: Shqipëria ndryshon nga ata që e marrin përsipër detyrën

Fëmijët e Vaqarrit kanë një kënd të ri lojërash. Kryebashkiaku Erion Veliaj ishte sot në hapjen e këndit me sipërfaqe 1155m2, që plotëson nevojat e të gjitha grupmoshave të komunitetit në zonë, me module e lodra për fëmijë e hapësira çlodhjeje për më të rriturit. AI theksoi