Rezultate te kerkimit per termin: +Komunave

Meta: total 1000 / total_found 14808 / time 0.029 / keyword[0] komunave / docs[0] 14808 / hits[0] 22303 /
Drogë e klandestinë, 18 të arrestuar. Si i nxori shqiptarja në Londër zbuluar dy bandat?
  • 2019-04-08

Drogë e klandestinë, 18 të arrestuar. Si i nxori shqiptarja në Londër zbuluar dy bandat?

Dy grupe shqiptare, të organizuara në trafikun e narkotikëve dhe qenieve njerëzore drejt Anglisë janë shkatërruar në Itali. Të dyja organizatat kriminale ishin të lidhura me njëra-tjetrën, pasi kishin ngritur një “urë” lidhëse mes Italisë dhe Anglisë për të lejuar qyte

No Pic available
  • 2019-04-06

Shitet fshati për 150 mijë euro. Ja si Spanja po lufton depopullimin e fshatrave

Spanja e zbrazur, Spanja e shkatërruar Me thirrjen e España vaciada, España arruinada, të dielën më 31 mars, dhjetëra mijëra njerëz demonstruan në Madrid për të kërkuar një zgjidhje urgjente për shpopullimin e vendit. Protesta – thanë të pranishmit – rrjedh nga gjendja

NJË MARRËVESHJE ME HARTA QË NUK SJELL PAQE
  • 2019-01-12

NJË MARRËVESHJE ME HARTA QË NUK SJELL PAQE

Nga: Veton Surroi Lehtësia e padurueshme e vizatimit të hartës së re mes shqiptarëve dhe serbëve. 1.Kur më pyesin, gjithnjë e më shpesh, njerëz të njohur e të panjohur, gazetarë e diplomatë, dashamirë a jo të Kosovës se çka të re me negociatat mes Kosovës dhe Serbisë, përgjigjj

No Pic available
  • 2019-01-01

Erdoan: Do të shkelim të gjitha organizatat e krijuara nga forcat e errëta

“Ne kemi shkelur dhe shkelim të gjitha organizatat që forcat e errëta i krijuan, forcuan dhe i shtynë mbi ne, duke përfshirë PKK, PYD, DEASH dhe FETO, deklaroi Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoan në një takim para natës së ndërrimit të viteve. Erdoan në programin e prezanti

No Pic available
  • 2018-12-30

Gjermania përfshihet nga debati për përdorimin e fishekzjarreve

Zyra Federale e Mjedisit në Gjermani ka bërë thirrje për të hequr dorë nga hedhja e fishekzjarrëve privatisht. Me këtë mund të ulet sasia e gazit ndotës e kjo ndihmon shëndetin e pakëson plehrat në rrugë”, u shpreh drejtuesja e saj, Maria Kratzberger për gazetën gjermaneRheini

No Pic available
  • 2018-12-26

Itali, tërmet i fortë në Katania, 10 të plagosur

Një tërmet i fortë ka rënë rreth orës 3:18 në veri të Katanias në Itali. Sipas Institutit Kombëtar të Gjeofizikës dhe Vullkanologjisë tërmeti me magnitudë 4.8 ishte me thellësi 1 km dhe epiqendra në afërsi të komunave të Viagrande dhe Trecastagni. Sipas mediave italiane, 10 pers

SHKËMBIMI I TERRITOREVE, ASHTU QOFTË!
  • 2018-11-29

SHKËMBIMI I TERRITOREVE, ASHTU QOFTË!

Nga Rexhep QOSJA Ideja e shkëmbimit të territoreve mes Kosovës dhe Serbisë, e bërë publike shumë vite më parë, por e përditësuar dy muajt e fundit, tashmë është ngritur në nivelin e çështjes për të cilën po flitet në gjithë hapësirën shqiptare, madje edhe në diasporë. Çës