Rezultate te kerkimit per termin: +Komunave

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:19.831Z

Asociacioni i komunave serbe

Prej më shumë se një viti, Naim Ismajli është Kryetar i Asociacionit të Komunave të Kosovës, i themeluar pas luftës. Puna që bën institucioni, të cilin ai drejton, është thjesht bashkërendimi i aktiviteteve ndër

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.913Z

Sejdiu, takim më krerët e komunave

Presidenti i Kosovës, Fatmir Sejdiu zhvilloi takimin e parë që nga zgjedhjet lokale, me kryetarët e rinj të komunave. Kreu i shtetit kosovar i uroi kryetarët e komunave për detyrat dhe i siguroi për mbështetjen e plotë dhe të vazhdueshme në realizimin e projekteve që kanë,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:51.236Z

Shoqata e Komunave kunder reformes

Shoqata e Komunave kundërshtoi variantin përfundimtar të reformës territoriale, duke e cilësuar një reformë gjysmake dhe të dëmshme për vendin. Në një qëndrim të saj përfundimtar, pasi rendit 12 arsye përse rrug

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:25.659Z

Shoqata e Komunave, ndihme per Gerdecin

TIRANE - Shoqata e Komunave te Shqiperise ka dhene ndihmen e saj, nje dite me pare, per banoret e fshatit Gerdec, te perfshire nga shperthimi i 15 marsit. Burime nga bashkia e Vores, kane bere te ditur se vazhdojne ndihmat financiare ne ndihme per banoret qe u preken nga shperthimi i fabrikes se cmo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.422Z

Kosovë/ Sejdiu, takim më krerët e komunave

Presidenti i Kosovës, Fatmir Sejdiu zhvilloi takimin e parë që nga zgjedhjet lokale, me kryetarët e rinj të komunave. Kreu i shtetit kosovar i uroi kryetarët e komunave për detyrat dhe i siguroi për mbështetjen e plotë dhe të vazhdueshme në realizimin e projekteve që kanë, ndërsa k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:54.506Z

Dacic per bashkesine e komunave serbe

brbrKrijimi i bashkesise se komunave serbe ne Kosove qe ka perplasur qeverine me levizjen Vetevendosje eshte komentuar nga ministri i jashtem serb si fuqia e pare politike e serbeve qe pas vitit 1999 Numri dy i qeverise se Beogradit tha se ky asociacion do te krijohet se shpejti por i pyetur nese k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:35.245Z

Shkodër, ndjekje penale kryetarëve të komunave

Gjykata e Rrehtit Gjyqësor Shkodër Shkodër – Policia ka dërguar në prokurori materialet në ngarkim të krerëve të disa komunave të Shkodrës me kërkesën për të nisur ndaj tyre procedim penal për fyerje për shkak të detyrës. Kjo lidhet me situatën e krijuar dy ditë më parë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama